افغانستان عضویت و ریاست کمیته انتخابات انترپول را کسب کرد

۲۱ عقرب ۱۳۹۵

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در هشتادوپنجمین مجمع عمومي انترپول، عضويت و رياست كميته انتخابات این نهاد بین المللی را بدست آورد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سترپاسوال عبدالرحمان رحمان معین ارشد امور امنیتی وزارت امورداخله افغانستان در هشتادوپنجمین مجمع عمومي انترپول شرکت کرد و در این نشست،  رئيس جديد انترپول، معاون و سه عضو كميته إجرائي براي قاره هاي امريكا، اروپا و آسيا انتخاب گرديد.

معین ارشد امور امنیتی وزارت امورداخله کشورمان در ديدار با سکرتر جنرال سازمان انترپول در باره به موجودیت پناه گاه های هراس افگنان در پاکستان وحمایت حلقه هاي معين استخباراتي از اين گروه ها در آن كشور صحبت کرد.

وی گفت، که سازمان های بین المللی فعال در زمینه مبارزه با تروريزم و جرایم نباید بیش از این حمايت اين حلقه ها را از تروریزم و افراط گرایی كه به نفع اهداف خصمانه اي شان استفاده مي نمايند، تحمل کنند.

معین ارشد امور امنیتی خواستار همکاری همه جانبه انترپول در زمینه تبادل اطلاعات ، بلند بردن ظرفیت اداره انترپول افغانستان و گرفتاری مجرمین گردیده و از سکرتر جنرال انترپول خواست تا در امر مبارزه با تروریزم و جرایم سازمان یافته نیز افغانستان را به گونه جدی حمایت کند.

معین ارشد امور امنیتی گفت: افغانستان به دلیل هم مرز بودن با کشور های که از تروریستان به اشکال مختلف استفاده مینمایند از ناحیه تروریزم و جرایم سازمان یافته، به شدت آسیب پذیر است و به حمایت جدی سازمانها و نهاد های بین المللی نیازمند است.

همچنین یورگن ستاک سکرتر جنرال انترپول ضمن تائید مبارزه جدي افغانستان در برابر تروريزم گفت كه كشور هاي عضو انترپول بايد بيشتر تلاش نمايند تا با تروريزم و مجرمين مبارزه جدي صورت گيرد.

وی افزود که سازمان انترپول در نظر دارد تا از طریق بلند بردن ظرفیت اداره های انترپول در تمامی کشورهای عضو، افزایش همکاری های مرزی ، تبادل تجارب اطلاعات و گفت و گو با کشورهای عضو به هدف ایجاد هماهنگی بیشتر، مبارزه موثر وفراگیر را علیه جرایم سازمان یافته و سازمان ها و شبکه های تروریستی انجام داده و کشور های آسیب پذیر را بیشتر مورد حمایت قرار دهد.

گفتنی است که مجمع عمومی انترپول متشکل از اكثريت کشورهاي جهان است که سالانه یکبار نشست های دوره یی خود را به هدف بحث پیرامون چگونگی مبارزه با جرایم ، به ویژه جرایم سازمان یافته و فرامرزی برگزار میکند.

 

انترپول

بین المللی

عضویت

وزارت داخله


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.