افغانستان ریاست دوره ای مجمع کشورهای رو به انکشاف را بدست گرفت

۲۳ عقرب ۱۳۹۴

^420639860FFB09D816B4A7A3FB4CCF830D695FD57FEF17B85C^pimgpsh_fullsize_distrافغانستان برای اولین بار موفق شد که ریاست دوره ای مجمع کشورهای رو به انکشاف در سازمان جهانی هوانوردی ملکی را مدیریت کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به تازگی “یلدا ناطق” نماینده افغانستان در سازمان جهانی هوانوردی ملکی به عنوان رئیس دوره ای مجمع کشورهای رو به انکشاف در سازمان جهانی هوانوردی ملکی انتخاب شده است.

یلدا ناطق رسما به حیث رئیس دوره ای مجمع کشورهای رو به انکشاف در سازمان جهانی هوانوردی ملکی با حضور شماری از هیات مدیره از جمله “خان فنگ لیو” سکرتر جنرال سازمان جهانی هوانوردی ملکی آغاز به کار کرد.

نماینده افغانستان در سازمان جهانی هوانوردی ملکی گفت: “اميدوارم بتوانم به نمايندگى از كشورهاي نيازمند و رو به انكشاف تصوير بهتر و راستين را در عرصه سياست بين المللي اتخاذ کرده و فرصت هاى ستراتژيك را به نفع همه به خصوص افغانستان در سطح منطقه و جهان شناسايي و در یک چشم انداز مثبت گام های عملی را در این راستا برداریم.”

یلدا ناطق گفت: مجمع كشور هاي رو به انكشاف سازمان بين المللي هوانوردي یا ايكاو، به هدف جلب همكاري هاي بيشتر سازمان هاي منطقه اي و بين المللي براي كشور هاي نيازمند، رسیدگي و تطبيق استانداردهاي توصيه شده به تمام كشورهاي عضو به شكل متوازن ایجاد شده است.

این مجمع در سال ۲۰۱۴ به دنبال تصمیم و فیصله شورای جهانی ایکاو ایجاد و به کار آغاز کرد.

در این مجمع سی یک کشور از جمله، افغانستان، كولمبيا، اندونيزيا، ايتوپيا، موزمبيك، گانا، يوروگواي، ايران، پاكستان، تركيه، مراكو، يونان، سينيگال، سودان ، لبنان، گواتيمالا، كيوبا، اكوادور، پاراگواي، يوگندا، نيپال، آذربایجان، سوريه، پيرو، نيكراگوا، بوركي نفسو، مالديف، گمبيا، كينيا، توگو و بنگله ديش، عضویت دارند.

گفتنی است سال گذشته رياست دوره ای این مجمع را نمايده كشور كيوبا به عهده داشت.

افغانستان ،

کشورهای ،

مجمع ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed