افزایش چشمگیر مسلمانان در آمریکا

۱۶ جدی ۱۳۹۶

یک مرکز پژوهشی پیش بینی کرده است که مسلمانان آمریکا تا سال 2040 به دومین گروه مذهبی پر جمعیت تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از شبکه الجزیره، مرکز پژوهشی “پیو” در مطالعه‌ای نشان داده که در سال 2017 بالغ بر 3/45 میلیون مسلمان در آمریکا زندگی می‌کرده‌اند که 1/1 درصد از مجموع جمعیت این کشور را تشکیل می‌داده‌اند.

در این گزارش گفته شده که در حال حاضر تعداد جمعیت یهودیان آمریکا از مسلمانان در این کشور بیشتر بوده و آنها دومین گروه مذهبی پرجمعیت آمریکا محسوب می‌شوند اما تا سال 2040 این روند تغییر خواهد کرد چرا که نرخ رشد جمعیت مسلمانان در آمریکا خیلی بیشتر از نرخ رشد جمعیت یهودیان است.

طبق این پیش بینی تا سال 2050 تعداد مسلمانان در آمریکا به 8/1 میلیون نفر خواهد رسید که معادل2/1 درصد جمعیت این کشور خواهد بود.

میزان رشد پیروان دین اسلام در آمریکا با نرخ میانگین حدود 100 هزار در سال رشد می‌یابد که علتش مهاجرت مسلمانان به آمریکا و نرخ باروری بیشتر میان این گروه است.

در گزارش مرکز پیو آمده است: از زمان اولین برآوردهای ما در مورد اندازه جمعیت مسلمانان در آمریکا که مربوط به سال 2007 می‌شود تعداد مسلمانان آمریکا به سرعت در حال رشد بوده است.

با این وجود مسیحیان با فاصله زیادی همچنان بزرگترین گروه مذهبی پرجمعیت در آمریکا خواهند بود که چیزی نزدیک به 71 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

آمریکا،

مسلمانان،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.