افزایش تلفات غیرنظامیان طی سال 2015 در افغانستان

۲۵ دلو ۱۳۹۴

hism

سازمان ملل متحد در گزارش سالانه خود در سال 2015 از افزایش تلفات افراد غیرنظامیان در افغانستان نسبت به سال گذشته خبر داد و اعلام کرد که در این سال، بیش از 11 هزار تن کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نیکولاس هیسم نماینده خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان گفت: این گزارش، نشان می دهد که تلفات غیرنظامیان افغان 4 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وى افزود: ما از افرادی که این درد را به مردم افغانستان تحمیل می‌کنند، می‌خواهیم که برای محافظت از افراد غیرنظامی اقدامات واقعی انجام دهند و از کشتن و زخمی کردن افراد غیرنظامی در سال 2016 اجتناب ورزند.

بر اساس گزارش سال 2015 یوناما، 3545 تن کشته و 7457 تن زخمی ثبت شده، که این رقم 4 درصد افزایش در میزان تلفات غیرنظامیان نسبت به سال 2014 را نشان می‌دهد.

در گزارش یوناما آمده است که درگیری‌های زمینی میان طرف‌های درگیر، مواد منفجره تعبیه شده، حملات انتحاری و حملات پیچیده؛ بزرگترین تلفات افراد غیرنظامی را در پی داشته است.

همچنین درگیری‌های زمینی، به دنبال قتل‌های هدفمند و عمدی، باعث بزرگترین مرگ و میر افراد غیرنظامی در افغانستان شده است.

همچنان در گزارش یوناما آمده است که یک سلسله درگیری‌ها میان طرف‌های درگیر در جنگ را که نمی‌توان به هیچ گروه خاصی نسبت داد، باعث 17 درصد تلفات غیرنظامی شده است.

در بخشی دیگری از این گزارش آمده است که در سال 2015، یوناما 37 درصد افزایش را در شمار تلفات زنان و 14 درصد افزایش در شمار تلفات کودکان را نیز به ثبت رسانده است.

10 کشته و زخمی

خاورمیانه

سازمان ملل متحد

شمار

غیر نظامی

کشته

گزارش

یوناما


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed