اعلام مجودیت گروه جدید تروریستی بنام کماندوهای اسلامی

۲ سنبله ۱۳۹۴

n00069915-bمقامات محلی در ولایت غزنی از شکل گیری یک گروه جدید افراطی به نام “کماندوهای اسلامی” در مناطق جنوبی کشور به ویژه ولایت های زابل و ارزگان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در حال حاضر گروه طالبان، شبکۀ حقانی، القاعده، دولت اسلامی عراق و شام(داعش) و گروهی به نام حرکت اسلامی ازبکستان از جمله‌ها گروه‌هایی اند که در بخش‌های مختلف افغانستان در برابر نیروهای امنیتی می‌جنگند.

اما به تازه‌گی در شماری از ولایت‌های کشور گروه جدیدی به نام«کماندوهای اسلامی» در حال شکل‌گیری است که می‌تواند تهدید تازه‌ ای برای افغانستان باشد.

محمد علی احمدی، معاون والی غزنی می‌گوید این گروه از چند روز به این‌ طرف در این ولایت آغاز به فعالیت کرده و شماری از آنان به ولایت‌های شمالی مانند بدخشان، قندز و فاریاب رفته‌اند و با نیروهای امنیتی در نبرداند.

به گفتۀ او این گروه در ولایت‌های جنوبی زابل، قندهار و ازرگان نیز به تاز‌گی فعالیت‌شان را آغاز کرده‌اند. این گروه در رویدادهای گوناگون هراس‌افگنانه از جمله ربودن ۳۱ مسافر در جنوب کشور دست داشته‌اند.

مسؤولان در ولایت زابل نیز تایید می‌کنند که گروه کماندوهای اسلامی از یک هفته به این ‌طرف در این ولایت آغاز به فعالیت کرده‌است.

عطاجان حق‌بیان، رییس شورای ولایتی ولایت زابل گفته‌است پنج روز پیش اطلاع به دست آورده‌اند که گروه کماندوهای اسلامی اعلام موجودیت کرده و گفته‌اند که با داعش ارتباط دارند و سرگرم سربازگیری هستند.

با این حال، مقام‌های امنیتی افغانستان می‌گویند نیروهای امنیتی هرگروهی را که برای مردم تهدید ایجاد کنند زیر هر نامی سرکوب خواهند کرد.

ازبکستان ،

تروریستی،

کوماندوهای اسلامی،

مجودیت ،

محمد علی احمدی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed