اعلاميه ايتلاف بزرگ ملی افغانستان به مناسبت پايان مهلت دو هفته ای به حكومت وحدت ملی

۴ سنبله ۱۳۹۷

بنام خداوند بزرگ
ايتلاف بزرگ ملی افغانستان با تشريك مساعی احزاب و جريان‌های تأثیر گزار ملی برای جلو گيری از بحران و بر گزاری انتخابات عادلانه و شفاف، طرح اصلاحی را كه شامل بايومتريك رای دهندگان در روز انتخابات و عملی نمودن سيستم ام دی آر و نظارت احزاب و جريان‌های سياسی از روند انتخابات بود، و اين موضوع در زمستان سال گذشته برای حكومت و كميسيون انتخابات ارايه شده بود و اخيراً ائتلاف بزرگ ملی جهت تحقق اين طرح دو هفته به حكومت فرصت داده بود.

اما حكومت و كميسيون انتخابات هرگز به خواست‌های بر حق ائتلاف بزرگ ملی، احزاب و جريان‌های سياسی توجه نكردند و از سوی هم جامعه جهانی نيز با مسله انتخابات با بی‌اعتنايی و بی‌توجهي بر خورد كرد.

و حال كميسيون انتخابات با سپری شدن مدت تعين شده، با همان ساز كارهای تقلب گرايانه، برگه‌های رای‌دهی را به چاپ فرستاده و از تمكين به برگزاری انتخابات سالم سر باز زده است. هر چند ما ميدانيم كه بقای سياسی تيم حاكم در لاك تقلب و مهندسی انتخابات نهفته است، اما نبايد برای بقای ذلت بار در قدرت، دموكراسی را ترور و مردم سالاري را دفن كرد.

بی‌گمان برگزاری انتخابات با ثبت نام‌های پر از تقلب و سيستم بحران زا و متروك و عدم نظارت احزاب از روند انتخابات افغانستان را به لبه تباهی سوق داده و در آن صورت مديريت بحران بر آمده از تقلب ، از توان همه طرف ها بيرون خواهد شد.

و با كمال تأسف در تاريخ 3 سنبله 1397 حوالی ساعت 3:30 نصف شب گارنيزيون و نيروهای امنيتی، هجوم گسترده و ظالمانه را بالای خيمه های تحصن معترضان آغاز كردند و اعتراضات مدنی و مسالمت آميز را با بيرحمی تمام بر هم زدند و خسارات زيادی را به مردم وارد كردند. ائتلاف بزرگ ملی حمله ظالمانه و ضد دموكراتيك ديشب را به شدت محكوم می‌نمايد و خواهان تعقيب و مجازات عاملان اين قضيه می‌باشد.

بنآ ائتلاف بزرگ ملی افغانستان بر علاوه حمايت از اعلاميه احزاب، جريان‌ها و شخصيت‌های تأثر گزار ملی در رابطه به انتخابات پارلمانی، بالای مواضع قبلی خود تاكيد كرده و با تحركات و اقدامات حق طلبانه و نافرمانی‌های مدنی دروازه‌های تقلب را بسته و مانع حاكم شدن تقلب بر سرنوشت مردم افغانستان خواهد شد و اجازه بازی به حيات سياسی ملت افغانستان رابه تيم حاكم نخواهد داد.
قابل تذكر است، ايتلاف بزرگ ملی با تشريك مساعی ديگر احزاب و جريان‌های سياسی‌، سر از تاريخ سوم سنبله 1397 در مركز ولايات كشور نا فرمانی‌هاي مدنی را شروع و برای دفاع از حيات سياسي افغانستان در كنار ملت، با عزم راسخ ایستاده و از هر گونه تلاش جهت جلوگیری از مهندسی انتخابات برنامه ريزی شده و مدون دريغ نخواهد كرد.
ومن الله توفيق
ایتلاف بزرگ ملي افغانستان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.