اعزام نیروهای تازه‌نفس به ولسوالی کوهستان فاریاب

۲ جوزا ۱۳۹۶

مقام‌های امنیتی فاریاب می‌گویند، بمنظور عقب‌زدن تحرکات طالبان مسلح در ولسوالی کوهستان این ولایت؛ نیروهای تازه‌نفس کوماندو و قطعه خاص پولیس از طریق هوا به این ولسوالی اعزام شده و در حال نبرد با طالبان هستند.

کریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب به خبرگزاری خاورمیانه گفت، نا وقت دیروز نزدیک به صد نیروی تازه‌نفس از طریق هوا به ولسوالی کوهستان اعزام شده‌اند و این نیروها درحال پیشروی و متواری ساختن طالبان مسلح از منطقه می‌باشند.

آقای یورش می‌گوید، این نیروها با طالبان مسلح وارد نبرد شده‌اند و هم‌اکنون جنگ‌های پراگنده در منطقه بندر ولسوالی کوهستان ادامه دارد.

وی افزود نیروهای خیزش مردمی مستقر در منطقه نیز از طریق هوا تجهیز نظامی شده‌اند و خطرات جدی که قبلاً این ولسوالی را تهدید می‌کرد بر طرف شده و همچنان در نتیجه ضربات هوایی؛ تلفاتی نیز به طالبان مسلح وارد شده است.

این در حالیست که روز گذشته (1جوزا) داکتر سعادت فرمانده نیروهای خیزش مردمی و عضو حزب جمعیت اسلامی در یک کمین طالبان مسلح با 5 تن از افرادش در ولسوالی کوهستان کشته شد و اعضای شورای ولایتی فاریاب از شکننده بودن اوضاع در این ولسوالی ابراز نگرانی کرده بودند.

محراب‌الدین ابراهیمی

طالبان

فاریاب

کوماندو

کوهستان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.