اسد ۱۵, ۱۳۹۹

اعتراض حزب ندای تونس به شتابزدگی السبسی برای اعلام پیروزی

اعلام پیروزی الباجی قائد السبسی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس با اعتراض رقیب وی منصف المرزوقی مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، حزب ندای تونس پیروزی بنیانگذار و رئیس این حزب “الباجی قائد السبسی” را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد. وی در این انتخابات با محمد منصف المرزوقی رقابت کرد که گروه او به اعلام پیروزی السبسی اعتراض کرده است.

محسن مرزوق یکی از اعضای ارشد حزب ندای تونس و رئیس تبلیغات انتخاباتی السبسی بعد از پایان رای گیری به خبرنگاران گفت: اطلاعاتی در اختیار داریم که نشان می دهد الباجی قائد السبسی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است.

از سوی دیگر عدنان منصر رئیس تبلیغات انتخاباتی محمد منصف المرزوقی در کنفرانس خبری اظهار داشت سخنان مسئول تبلیغات قائد السبسی درباره پیروزی او، بی اساس است، ممکن است فاصله این دو نفر هزاران رای باشد نه دهها یا صدها هزار رای.

طرفداران حزب ندای تونس در مقابل مقر این حزب نزدیک پایتخت جشن گرفتند.

از سوی دیگر المرزوقی از اظهار نظر درباره این مسئله خودداری کرد اما در عین حال از علائم و نشانه های پیروزی خود سخن گفت.

وی افزود به قانون و سازمان های مستقلی که تنها سازمان هایی هستند که حق دارند نتایج را اعلام کنند، احترام خواهم گذاشت که منظور وی کمیته عالی مستقل انتخابات بود.

این کمیته نیز اعلام کرد همه تلاش خود را خواهد کرد تا نتایج انتخابات را امروز دوشنبه اعلام کند.

این در حالی است که میزان مشارکت در دور دوم انتخابات در مناطق مختلف تونس به ۵۹ درصد رسیده است.

حزب ندای تونس که قائد السبسی آن را در سال ۲۰۱۲ برای مقابله با جنبش النهضه تاسیس کرده است در انتخابات پارلمانی اخیر پیروز شد و جنبش النهضه در رده دوم قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *