اظهارات ضد و نقیض از اسارت 100 سرباز پولیس در بادغیس

۲۶ حوت ۱۳۹۷

با آنکه اعضای شورای ولایتی بادغیس و منابع مردمی از اسارت 100 تن از نیروهای پولیس سرحدی در ولسوالی بالامرغاب این ولایت خبر می دهند؛ اما مقام های محلی این گفته ها را تائید نمی کنند.

عبدالعزیز بیگ عضو شورای ولایتی بادغیس در گفتگو با خبرگزاری خاورمیانه بیان داشت که از مجموع 150 تن از نیروهای پولیس مرزی در منطقه «موریچاق» ولسوالی بالامرغاب، 100 تن آنان به طالبان مسلح تسلیم شده و 50 تن دیگرشان پیش سیم های خاردار مرز ترکمنستان گیر مانده اند.

او افزود که اکنون نیروهای امنیتی بیشتری در مرکز ولسوالی جابجا شده اند و تلاش ها برای بیرون کردن سربازان از محاصره طالبان جریان دارد.

بیگ، همچنان اظهار داشت که کنترول ولسوالی های این ولایت بدون مراکزشان در دست طالبان مسلح است و این گروه با استفاده از سپر انسانی؛ مانع پیشروی عملیات نیروهای امنیتی می شوند.

اما مقام های محلی این گفته ها را رد می کنند.

جمشید شهابی سخنگوی والی بادغیس در گفتگو با خاورمیانه خبر تسلیم شدن نیروهای مرزی به طالبان مسلح را بی اساس خواند و گفت که شماری از این نیروها در مرز ترکمنستان حضور دارند.

شهابی افزود که نیروهای کماندو به ولسوالی بالامرغاب رسیده و فرمانده لوای سه و فرمانده پولیس این ولایت نیز در این ولسوالی جابجا شده اند.

به گفته وی، مقامات در تلاش اند تا با همکاری وزارت خارجه، نیروهای سرحدی را از طریق ترکمنستان نجات دهند.

طبق گفته های سخنگوی والی بادغیس، شماری از نیروهای مرزی که تعدادشان به 100 تن می رسد با پا درمیانی ریش سفیدان به خانه های شان برگردانده شده اند؛ وی نگفت که این سربازان اسیر شده بودند یا خیر؟

این در حالی است که طالبان مسلح از ده روز بدینسو به صورت تهاجمی بر ولسوالی بالامرغاب حمله کرده اند و کنترول چندین قریه این ولسوالی را در دست دارند.

طالبان مسلح نیز اسارت شماری از نیروهای امنیتی در ولسوالی بالامرغاب را تائید کرده اند.

خبرهای مرتبط:

اسارت

بادغیس

بالامرغاب

پولیس مرزی

طالبان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.