اشرف غنی: پاکستان باید تعریف مشخص از تروریستم داشته باشد

11870778_971410636255319_6148215898558210324_nمحمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعداز ظهر امروز سه شنبه (۲۰ اسد) با سفرای کشورهای اروپایی، امریکای شمالی و کشور های منطقه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در این دیدار ها که در ارگ انجام شد، رئیس جمهور غنی نخست از ارسال پیام های تسلیت و همدردی سران کشور های خارجی بخاطر حملات اخیر تروریستی در کشور، ابراز امتنان نمود.

رئیس جمهور غنی  در پی تحولات تازه، موقف حکومت افغانستان را در قبال حکومت پاکستان شرح داد.

وی با اشاره به حملات اخیر کابل و سایر شهرهای بزرگ کشور گفت که  حمله اخیر در شاه شهید کابل توسط گروه های تروریستی، در پاکستان برنامه ریزی شده بود.

رئیس جمهور کشور خاطر نشان کرد که حمله در منطقه شاه شهید کابل نقطه عطف برای افغانستان است، او اضافه نمود که پس از تائید خبر مرگ ملا محمد عمر، اجتماعات گروه های تروریستی در ملای عام در داخل خاک پاکستان برگزار شد و آنان با استفاده از این فرصت علیه حکومت افغانستان اعلام جنگ نمودند.

آقای غنی تاکید نمود که حکومت پاکستان حساسیت موضوع را باید درک نماید و او توقع دارد که کشورپاکستان اقدامات جدی را علیه گروه های تروریستی در داخل خاک آن کشور انجام دهد، به همین منظور قرار است هیات افغانی روز پنجشنبه به پاکستان سفر نماید.

رئیس جمهور غنی گفت که پاکستان باید تعریفی را که برای تروریسم در آن کشور مشخص نموده و به اساس آن علیه گروه های تروریستی در آن کشور اقدام می کند، عین تعریف را برای افغانستان نیز ارایه نماید.

رئیس جمهور غنی در پایان این دیدار اضافه کرد که وی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی افغانستان موقف خود را برای مقام های حکومت پاکستان روشن ساخته و تصمیم گیری و اقدامات آن کشور در این راستا، در هفته های آینده چگونگی روابط دو کشور را تعیین خواهد کرد.

در این دیدار شماری از مقامات و اراکین بلند پایه حکومت افغانستان نیز حضور داشتند.