اشرف غنی برای اشتراک در کنفرانس قلب آسیا، عازم هند شد

۱۳ قوس ۱۳۹۵

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان پس از سفر دو روزه اش از امارات متحده عربی، برای اشتراک در کنفرانس قلب آسیا، عازم کشور هند شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آقای غنی امروز شنبه (۱۳ قوس) در دومین روز سفر رسمی اش به  امارات متحده عربی، در کنفرانس “حمایت از میراث های فرهنگی در معرض خطر”  در شهر ابوظبی اشتراک کرد.

در این کنفرانس فرنسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه و شماری دیگری از مقامات کشور های جهان و نمایندگان سازمان های بین المللی که در عرصه حفظ میراث های فرهنگی فعالیت دارند، نیز حضور داشتند.

در پایان این کنفرانس اعلامیه ای به نشر رسید که براساس آن یک صندوق وجهی ۱۰۰ میلیون دالری بخاطر حفظ میراث های فرهنگی در معرض خطر، ایجاد می شود.

فرانسه ۳۰ میلیون دالر کمک را برای صندوق متذکره تعهد نمود و از سایر کشورهای جهان نیز تقاضا کرد تا به منظور حفاظت از میراث های فرهنگی جهان که اکنون در معرض خطر قرار دارند، آنان نیز سهم خویش را ادا نمایند.

رئیس جمهور غنی در پایان سفر رسمی اش به امارات متحده عربی، بعد از ظهر امروز به ‌منظور اشتراک در “ششمین کنفرانس قلب آسیا” که قرار است در کشور هند برگزار گردد، ابوظبی را به قصد هند ترک گفت.

قرار است رئیس‌ جمهورغنی فردا در شهر امرتسر ایالت پنجاب هند در کنفرانس قلب آسیا  که در آن شماری از سران و مقامات کشورهای جهان حضور خواهند یافت، اشتراک و در مورد راه‌های تامین صلح و دست‌آوردهای افغانستان و همکاری‌های اقتصادی، سخنرانی نماید.

از سفر امارات متحده عربی

اشرف

رئیس جمهور

عازم هند

غنی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.