اشرف غنی با معاون ترامپ در آلمان دیدار کرد

18 فوریه 2017

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز شنبه در شهر مونیخ آلمان با «مایک پنس» معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در این دیدار دو طرف روی گسترش همکاری ها در عرصه های امنیتی و اقتصادی، مسایل منطقه و موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.

مایک پنس گفت: افغانستان براى امریکا از اهمیت خاص برخورداراست و کشورش به حمايت ها و همکاری های خود با مردم و دولت افغانستان ادامه میدهد.

وی از قربانى و شهامت نيروهاى امنیتی و دفاعی افغانستان نیز به نیکی یاد کرد.

همچنین رئيس جمهور غنی از کمک و همكارى های ایالات متحدۀ امريكا در بخش های مختلف با افغانستان و همچنان از فداكارى نيروهاى امريكايى در کشور قدردانى كرد.

هر دو طرف در مورد وضعيت امنيتى، چالش‌هاى عمده ناشى از تروريسم منطقوی و بين المللى، خطرات فعلى و دراز مدت تروريسم و حاميان منطقوى آنها بشمول حمايت های دولتى از تروريیم صحبت كردند.

دو جانب در خصوص برنامه امنيتى چهار سالۀ افغانستان و آمادگی ها برای برگزاری انتخابات آینده در کشور گفتگو کردند.

معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در خصوص افزايش نيروهاى آموزشى امريكا در افغانستان گفت كه ارزيابی های کشورش دراین زمینه جریان دارد.

رئيس جمهور غنی خاطرنشان کرد كه جنگ افغانستان جنگ داخلی نيست بلكه این کشور در خط نخست امنیت جهانی و مبارزه با ترورییم قرار دارد.

وی علاوه کرد که افغانستان همۀ ظرفيت هاى لازم برای مبارزه با تروريزم را در منطقه در اختيار دارد و با افزايش خطر تروريزم منطقه يى و بين المللى ميتواند از طريق همكارى ها ميان دو كشور در این عرصه به گونۀ مؤثر عمل نماید.

رئيس جمهور غنی همچنان در مورد افزایش ظرفیت های قوای هوایی افغانستان صحبت کرده گفت که در این زمینه ضرورت به تجهیز و تقویت بیشتر این قوا میباشد.

آقای غنی از معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا دعوت نمود، تا در فرصت مناسب از افغانستان ديدار كند همچنین آقای پنس نیز از رئیس جمهور افغانستان برای سفر به امریکا دعوت نمود.

ادامه همکاری ها

دیدار با مایک پنس

غنی

مونیخ آلمان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.