اشتاین مایر: ما نباید شتاب‌زده افغانستان را ترک کنیم

۲۰ میزان ۱۳۹۳

فرانک اشتاین مایر، وزیر امورخارجه آلمان با ارزیابی اقدامات این کشور در افغانستان تاکید کرده است که نباید شتاب‌زده افغانستان را ترک کنیم.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آقای مایر در یادداشتی انتقادی نسبت به عملکرد کشورش در افغانستان نوشته است: با وجود دستیابی به پیشرفت های قابل توجه در افغانستان مواردی است که هنوزهم به نتیجه نرسیده به قوت خود باقی مانده است .

وزیر خارجه آلمان، در مطلبی به روزنامه “فرانکفورترآلگماینه” تاکید نموده است که وجود فساد اداری در سراسر افغانستان مانع رشد اقتصاد در این کشور شده و مواد مخدر هنوز هم در حال شکوفایی است.

وی، با اشاره به اینکه در بسیاری از ولایت های افغانستان طالبان حضور دارند، نوشته است: ما گمان کردیم که طالبان افراطی خیلی زود شکست خورده و مدتها آن را به عنوان یک فاکتور سیاسی دست کم گرفتیم.

اشتاین مایر با اشاره به اینکه برلین از رویدادهای افغانستان درس بزرگی گرفته، تاکید کرد: ما نباید شتاب‌زده همانگونه که امریکایی ها در سال 1975 ویتنام را ترک کردند، افغانستان را ترک کنیم.

وزیر خارجه آلمان با اشاره از تجربه های کسب کرده در افغانستان گفته است باید قاطعانه تر در این کشور کار کنیم و نباید تنها روی گزینهء نظامی گری در افغانستان توجه شود.

 

آلمان

اشتاین مایر

اقتصاد

خارج

طالب


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.