اسرائیل زمین های اهالی موصل را خریداری میکند

نماینده موصل در پارلمان عراق گفت از زمان اشغال ولایت نینوا و موصل مرکز آن از سوی داعش، رژیم اسرائیل با حمایت مالی از شرکت های املاک، خانه‌ها و زمین‌های اهالی موصل را که با مشکلات سخت اقتصادی روبرو هستند خریداری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، از زمان ظهور گروهک تروریستی داعش در عراق و تصرف ولایت‌های نینوا و برخی ولایت‌های همجوار آن از سوی این گروهک برخی کارشناسان تصریح کردند که داعش از سوی رژیم اسرائیل حمایت مالی می‌شود تا رویای اسرائیل برای اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات محقق شود.

تحرکات مخفیانه اسرئیل در ولایت نینوا و تلاش این رژیم برای خرید اراضی و خانه‌های مردم این خطه از خاک عراق امروز کاملا آشکار شده است.

نهله حسین، نماینده ولایت موصل در پارلمان عراق در این باره گفت: گروهک داعش با حملات خود به مناطقی مشخص از خاک عراق و انتخاب بسیار دقیق این مناطق، اهدافی معین را دنبال می کند و برای مثال در موصل داعش علاوه بر جنایات زیاد در حق مردم آن مقاصد دیگری را دنبال می‌کند.

نماینده پارلمان عراق گفت: پس از حملات داعش به تلعفر در ولایت نیوا و آوارگی نزدیک به ۹۸ درصد اهالی این شهر بیش از سیصد خانواده چچنی و افغانی در آنجا سکونت گزیدند.

نهله حسین تاکید کرد: اسرائیل به طور غیرمستقیم از طریق تجار و شرکت‌هایی که از آنها حمایت مالی می‌کند، خانه ها و زمین‌های واقع در ولایت موصل را خریداری می‌کند.

نماینده پارلمان عراق با بیان جزئیاتی از شیوه خرید و فروش املاک اهالی موصل گفت: اهالی موصل به دو دسته تقسیم می شوند آنهایی که طرفدار داعش هستند و آنهایی که هیچ منابع یا تمکن مالی ندارند و در شرایط سختی به سر می‌برند و مجبورند خانه خود را به تاجری عراقی یا شرکت‌هایی بفروشند که از سوی رژیم اسرائیل حمایت مالی می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *