استقبال گرم اوباما از انتخابات افغانستان

۱۷ حمل ۱۳۹۳

رئیس جمهور و وزیر امور خارجه امریکا پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، با انتشار بیانیه هایی از این رویداد سیاسی استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، خبرگزاری فرانسه نوشت: “باراک اوباما”  با اعلام اینکه انتخابات حساس افغانستان نقطه عطف مهمی دیگر در این کشور است، آن را تبریک گفت.

در بیانیه اوباما آمده است: زمانی که امریکا و هم پیمانانش نیروهای خود را از افغانستان خارج می کنند و شهروندان آن مسئولیت کامل در قبال کشور خود را در دست می گیرند، این انتخابات نمایانگر نقطه‌ عطفی مهم در افغانستان است.

رئیس جمهور امریکا در این بیانیه به میلیونها شهروند افغان که با وجود تهدیدها پای صندوقهای رای رفته اند، تبریک گفته است.

باراک اوباما در ادامه بیانیه خود آورده است: ما پیشاپیش منتظریم تا مشارکت خود با دولت جدید انتخابی به دست مردم افغان را بر پایه احترام و پاسخگویی متقابل ادامه دهیم.

آسوشیتدپرس نیز از قول جان کری، وزیر خارجه امریکا، نقل کرده که انتخابات ۱۶ حمل ماه نشان دهنده عزم افغانها برای حفاظت و بهبود دموکراسی در آن کشور است.

کری گفته است ایالات متحده برای همکاری با رئیس جمهور آینده، آماده خواهد بود.

بنا بر گزارشهای موجود هفت میلیون نفر از ۱۲ میلیون واجد شرایط در انتخابات دیروز ریاست جمهوری افغانستان شرکت کرده‌اند که این میزان رقمی نزدیک به ۶۰ درصد از کسانی است که قادر به رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری بودند.

1393

افغانستان

امریکا

انتخابات

اوباما

ریاتس جمهوری


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.