استقبال “بشار اسد” از همکاری روسیه برای حل بحران در سوریه

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از ادامه همکاری های تازه روسیه برای حل بحران در کشورش و مبارزه علیه تروریستان در خاک سوریه استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، “بشار اسد” در دیدار با میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه در دمشق گفت: روسیه همواره در کنار ملت سوریه بوده است و روسیه ثابت کرده است که از حق ملت‌ها در تعیین سرنوشت‌شان حمایت کرده و به حاکمیت کشورها و قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارد.

رئیس جمهوری سوریه خاطرنشان کرد که کشورش به هرگونه تلاش دیپلماتیک روسیه که مبتنی بر این اصول خواهد بود، اعتماد دارد از این رو موضع گیری مثبتی در قبال تلاش‌های روسیه با هدف حل بحران دارد.

همچنین معاون وزیر خارجه روسیه از تماس‌های کشورش با امریکا درباره مساله سوریه پرده برداشت.

بوگدانف، بشار اسد را در جریان خلاصه دیدارهایی که اخیرا در چارچوب تلاش‌های روسیه با هدف فراهم سازی شرایط مناسب برای توقف اقدامات تروریستی در این کشور و انجام مذاکرات فراگیر سوری به دور از دخالت‌های خارجی داشته، قرار داد.

فرستاده روسیه پیامی را از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه درباره روابط دو جانبه و همکاری‌ها میان دو کشور دوست و ادامه حمایت‌های روسیه از سوریه و قرار گرفتن در کنار ملت سوریه در رویارویی با تروریست‌ها به اسد منتقل کرد.

خبرگزاری سوریه اعلام کرد که در این دیدار توافق نظر درباره هرگونه تلاشی که به حل بحران سوریه بینجامد وجود داشت و دو طرف بر تلاش جدی در زمینه مبارزه با تروریسم و افراطی گری از طریق تلاش جامعه جهانی تاکید کردند.

بوگدانف بعد از دیدار با اسد به رسانه ها گفته است “من با شرکای امریکایی‌مان در تماس هستم و بار دیگر تاکید می‌کنم که روسیه به سوری‌ها پیشنهاد سفر به مسکو و بررسی راهکارهای سیاسی برای حل بحران سوریه را داده است”.

این سفر بوگدانف بعد از دیدارهایش با مخالفان سوری در ترکیه صورت گرفت.

براساس گزارشها، بوگدانف به محض ورود به دمشق در دیدار با فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که در استانبول با سوری‌های مخالف دیدار داشته و در تلاش برای توافق درباره رهبری مورد توافق در دمشق است.

مقداد نیز تاکید کرد: ما به دوستان روس خود که تفکرات جدیدی را به همراه دارند، اطمینان داریم و با آنها برای موفقیت این تلاش و دستیابی به راه حل سیاسی که مبتنی بر تمامیت ارضی، عدم دخالت خارجی در امور داخلی سوریه است، همکاری می‌کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *