از زمان تصمیم ترامپ درباره قدس تاکنون 5400 فلسطینی زخمی شده اند

۱۱ جدی ۱۳۹۶

هلال احمر فلسطین اعلام کرد از لحظه تصمیم ترامپ درباره قدس تاکنون 5400 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیل زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از المنار، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که از زمان اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر به‌ رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان سفارت اسرائیل تا روز شنبه، 5404 فلسطینی در کرانه باختری، نوار غزه و قدس اشغالی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیل یا بر اثر استشمام گازهای سمی، مجروح شده‌اند.

شهرهای فلسطین از حدود یک ماه قبل صحنه تظاهرات گسترده علیه اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل و دستور وی برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس است.

شمار شهدای فلسطین از زمان اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به ‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت فلسطین تاکنون، به 16 تن رسیده است.

ترامپ روز چهارشنبه 15 ماه قوس در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای اننقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

ترامپ،

زخمی ،

فلسطینی ،

قدس،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.