اردوی ملی توانایی خود را در تامین امنیت کشور ثابت کرد

۷ جدی ۱۳۹۲

سخنگوی وزارت دفاع ملی با اشاره به توانایی های اردوی ملی کشور در سال 2013 گفته است که اردوی ملی در کنار سایر نیروهای امنیتی افغانستان در جریان سال 2013 ثابت ساخت که این نیروها در سال 2014 میتوانند به طور مستقلانه امنیت را در کشور تامین کنند.

جنرال ظاهر عظیمی اطمینان داده است که در سال 2014 میلادی اردوی ملی افغانستان با قابلیت های بیشتری از کشور دفاع خواهند کرد.

اقای عظیمی به رادیو آزادی تاکید کرده که فعالیت نیروهای امنیتی افغان به خصوص اردوی ملی در سال 2013 میلادی ثابت ساخت که این نیروها می توانند به طور مستقلانه امنیت کشور شان را تامین کنند.

آقای عظیمی می گوید، با آن که کاهش در حملات هوایی نیروهای ناتو در سال 2013 میلادی سبب شدت در فعالیت های مخالفان مسلح گردیده، اما نیروهای افغان توانستند که بیشترین حملات آنها را دفع کنند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که به تازه گی جنرال سر پیتر وال لوی درستیز نیروهای مسلح بریتانیا گفته است، امکان دارد بعد از خروج نیروهای بریتانیایی از ولایت هلمند، جنگجویان طالبان مناطقی را که قوای بریتانیایی از چنگ آنها رها کرده اند، دوباره تصرف کنند.

اما وزارت دفاع افغانستان این اظهارات را نظر شخصی جنرال پیتر وال دانسته است و روی توانایی نیروهای امنیتی افغان تاکید کرده است.

2014

اردوی ملی-

تامین امنیت

جنرال

جنگ

ظاهر

ناتو


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.