اردوغان: اگر قدس را از دست دادیم مکه و مدینه هم از دست می‌روند

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به مسئله قدس هشدار داد توطئه های که  در جهان اسلام در حال اجراست برای نابودی مقدسات مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از پایگاه اینترنتی خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در اظهاراتی گفت: اگر قدس را از دست دهیم مکه و مدینه را نیز از دست خواهیم داد.

اردوغان با تاکید بر اینکه سناریوی سوریه را که آینده همه مسلمانان را به خطر مواجه ساخته بود در هم شکستیم افزود: اکنون با تهاجم جدیدی از طریق مسئله قدس مواجهیم که این تهاجم نیز همه مسلمانان را هدف قرار داده است.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی در استانبول، گفت: روز چهارشنبه نخستین گام را در مقیاس وسیع در این زمینه برداشتیم و انشاالله این گام‌ها ادامه خواهد یافت.

اردوغان افزود: این موضوع را خوب می‌دانیم که اگر قدس را از دست دهیم، قادر به محافظت از مدینه نخواهیم بود و اگر مدینه را از دست دهیم، نخواهیم توانست از مکه محافظت کنیم. اگر مکه را از دست دهیم کعبه را نیز از دست خواهیم داد.

او در ادامه تاکید کرد: قدس یعنی استانبول، یعنی اسلام‌آباد، جاکارتا، مدینه و قاهره، دمشق و بغداد.

رئیس جمهور ترکیه گفت: کعبه به مفهوم ناموس، شرف، غرور، حیثیت و آمال و آرزو‌های همه مسلمانان است. ما از هیچ یک از این‌ها نمی‌توانیم صرف نظر کنیم و هر اقدامی که برای دفاع از امر خدا و میراث اجدادمان لازم باشد، انجام خواهیم داد.

اردوغان گفت: نظام جهانی معیوب است و این نظام معیوب چهره خود را با پیکر بی جان کودک خردسال سوری در ساحل (مدیترانه) و فلسطینی‌هایی که خانه هایشان بر سرشان ویران می‌شود و یک روز نیز با مسلمانان راخین که به صورت دسته جمعی از سرزمینشان رانده می‌شوند و زندگی آنان در رودخانه‌ها و باتلاق‌ها پایان می‌یابد، در مقابل ما به نمایش می‌گذارد؛ اما ما در مقابل این‌ها سکوت نمی‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *