ارتش یمن 152 نظامی سعودی را از پا در آورد

۲۳ قوس ۱۳۹۴

1712364ارتش یمن بامداد امروز ضربه کاری دیگر بر ائتلاف سعودی در باب‌المندب وارد کرد و با شلیک یک موشک توشکا بیش از ۱۵۰ نظامی ائتلاف را از پای درآورد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ارتش یمن بامداد امروز دوشنبه (۲۳ قوس) با شلیک یک موشک توشکای دیگر به محل تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب غرب یمن، حدود ۱۵۰ نظامی ائتلاف را کشت.

شبکه خبری المسیره می‌گوید این موشک به مرکز فرماندهی عملیات ائتلاف سعودی در منطقه «شعب الجن» در «باب المندب» شلیک شده و کاملا به هدف اصابت کرده است.

به گزارش این شبکه یمنی، جسد سوخته ۱۴۶ نظامی ائتلاف عربستان به شهر عدن و اردوگاه عمران رسیده و ائتلاف سعودی یک کشتی برای امداد پزشکی به ساحل تعز اعزام کرده است تا زخمی‌ها را از نزدیکی باب‌المندب منتقل کند.

یک منبع نظامی یمنی به المسیره گفته است که تعداد کشته‌های ائتلاف سعودی در این حمله، ۱۵۲ نفر است که حداقل ۲۳ سعودی، ۹ اماراتی، هفت افسر مغربی و ۴۲ نیروی عضو تیم «بلک واتر» در میان آنان است.

به اذعان منابع اماراتی «عبدالله سهیان» فرمانده سعودی نیروهای ائتلاف در منطقه باب‌المندب و «سلطان محمد بن هویدن الکتبی» در میان کشته شدگان هستند.

پیش از این ارتش یمن با شلیک موشک توشکا در مأرب دهها نظامی سعودی، اماراتی و یمنی هوادار رئیس‌جمهور مستعفی را از پای در آورده بود.

توشکا،

سعودی

موشک،

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed