ادعای جدید نتانیاهو در مورد بیت المقدس

نخست وزیر رژیم اسرائیل ادعا کرد که علاوه بر آمریکا چند کشور دیگر نیز تصمیم دارند تا سفارت خانه‌هایشان از تل‌آویو به قدس انتقال دهند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از سی‌ان‌ان، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل، ادعا کرد به دنبال تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان «پایتخت» رژیم اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از  تل‌آویو به قدس اشغالی، چندین کشور دیگر نیز در فکر انتقال سفارت‌خانه‌هایشان به قدس هستند.

نتانیاهو یک روز پس از اینکه مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه تصمیم ترامپ رای داد، در مصاحبه اختصاصی با سی‌ان‌ان گفت تصمیم آمریکا برای انتقال سفارتش به قدس ممکن است راه را برای کشورهای دیگر نیز باز کند.

او در این مصاحبه مدعی شد: ما در حال گفتگو با چند کشور هستیم که به طور جدی برای انتقال سفارت‌خانه‌هایشان به اورشلیم (قدس) با آمریکا هم عقیده هستند.

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل درباره تصمیم ترامپ گفت: به نظر من آمریکا به حقیقت تاریخی را به رسمیت شناخت.

این در حالی است که این تصمیم یک جانبه، اعتراضات بین المللی را در پی داشت و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد طی قطعنامه هایی، خواستار اعلام شرق بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطین شده‌اند. مجامع بین المللی همچنین باور دارند تصمیم گیری درباره این شهر مقدس باید در چهارچوب مذاکرات «صلح» انجام گیرد.

نتانیاهو به نام کشورهایی که ادعا می‌کند قصد دارند سفارت‌خانه‌هایشان را به قدس اشغالی  منتقل کنند، اشاره نکرد.

Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *