اخراج نیم میلیون کارگر خارجی از عربستان

۲۴ جدی ۱۳۹۶

عربستان سعودی به دلیل بالا رفتن هزینه‌های زندگی و نرخ بالای بیکاری در سال 2017، حدود 558 و 716 کارگر خارجی را از این کشور اخراج کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شمار کارگران خارجی در بازار کار عربستان از هشت میلیون و 518 هزار تن به هفت میلیون و 959 هزار نفر رسیده است که این میزان کاهش هفت درصدی کارگران غیر سعودی را نشان می دهد.

نرخ بیکاری 12.8 درصد در عربستان موجب شد، مقام های این کشور افزایش استخدام نیروی کار داخلی را در دستور کار قرار دهند به طوری که براساس دستور العمل جدید این کشور، تنها اتباع سعودی می توانند در مشاغلی چون بیمه، مخابرات، و ترانسپورتی اشتغال داشته باشند.

عربستان برای کاهش کسری بودجه خود که به دنبال کاهش شدید قیمت نفت در سال های گذشه روی داد، دست به سلسله اقدامات ریاضت اقتصادی زد که از آن جمله می توان به افزایش هزینه زندگی کارگران خارجی در این کشور اشاره کرد.

براساس آمارهای رسمی عربستان، دولت این کشور اعلام کرد از ابتدای سال 2018 از هر کارگر خارجی بسته به تعداد کارگران هر کشور در عربستان بین 300 تا 400 ریال (80 تا 106 دالر) در ماه به عنوان عوارض دریافت می کند.

عربستان از ششم حمل سال 94 تاکنون با صرف هزینه های نظامی سرسام آور یمن را هدف حملات همه جانبه قرار داد که این امر هزینه های هنگفتی برای این کشور در پی داشته است.

اخراج،

اقتصادی،

عربستان،

کارگر،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.