اخراج اجباری کارگران کوریای شمالی از لهستان

۱۴ جدی ۱۳۹۶

وزیر کار و امور اجتماعی لهستان اعلام کرد که جواز کاری کارگران کوریای شمالی را لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر کار و امور اجتماعی لهستان روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد: از ماه اگست سال گذشته به خاطر اجرای قطعنامه سازمان ملل هیچ جوار کاری برای چهارصد تن از اهالی کوریای شمالی که در این کشور مشغول کار هستند صادر نکرده است.

تحریم‌های جدید سازمان ملل علیه کوریای شمالی که از ماه گذشته وضع گردیده است، صادرات مواد نفتی پالایش شده و نفت خام به این کشور را به شدت محدود ساخته است و تمامی شهروندان کوریای شمالی که در خارج از این کشور کار می‌کنند تا پیان سال 2019 دوباره به کشورشان بازگردانده خواهد شد.

الزبیتا رافالسکا وزیر کار و امور اجتماعی لهستان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به این که از پنجم اگست 2017 تاکنون توزیع جواز کار را برای شهروندان کوریای شمالی قطع کرده افزود: در همین مدت 74 جواز کاری کارگران کوریای شمالی لغو شده است در حالی که هنوز حدود 462 شهروند کوریای شمالی در لهستان مشغول به کار هستند.

از سویی هم معاون وزیر کار و امور اجتماعی لهستان تاکید کرد که اقدامات اداری برای لغو مجوزهای کنونی در جریان است. هزاران شهروند کوریای شمالی در شرایط اسفناک در دیگر کشورها از جمله روسیه و چین مشغول به کار هستند و منبع درآمد خارجی قابل توجهی برای پیونگ یانگ به شمار می روند.

جواز،

کارگران،

کوریای شمالی،

لهستان،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.