اختلاف بین مفتی ها و مسوولان عربستان سعودی برای برگزاری حج سال 2016

۵ جوزا ۱۳۹۵

hajj_tech_01در حالی که سه ماه تا برگزاری مراسم حج سال 2016 بزرگ ترین فریضه جمعی مسلمان جهان در شهر مکه واقع در کشور عربستان مانده است، اختلافات گسترده بین مفتی ها و مسولان سعودی هر روز پر رنگ تر می شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، اوج این اختلافات بین مفتی ها و رهبران تند رو وهابی و خاندان پادشاهی آن کشور در دعوت و حضور از حاجیان ایرانی برای انجام این فریضه الهی است .

مفتی ها و رهبران تندرو وهابی با فشار به پادشاه و مسوولان سعودی از حضور شیعیان خصوصا ایرانی ها در مراسم حج سال 2016 ابراز ناراحتی و نگرانی کرده اند و سعی دارند با تهدید به ایجاد خشونت مذهبی و درگیری های تندروهای وهابی و تکفیری ، مانع حضور شیعیان و ایرانیان در مراسم حج و سفر به شهرهای مذهبی مکه و مدینه شوند .

اوج این اختلافات را می توان در اظهار نظر های این روزهای مفتی های تندخوی سعودی مانند عبدالعزيز آل الشيخ دید که شیعیان و ایرانیان را به شدت محکوم کرده و آنان را خارج از دین اسلام دانسته تا بتواند با ایجاد فشار بر مسولان سعودی، جامعه مسلمانان عربستانی را نیز به حمایت از نظرات خود بر انگیزد و در برابر مسولان سعودی قرار دهد و درخواست های خود را مردمی و واقعی بنمایاند .

از طرف دیگر مسولان ایرانی با تاکید بر حضور در مراسم حج سال 2016 و انجام این وظیفه دینی واجب برای مسلمانان ، از دولت و مسوولان حج عربستان تامین امنیت و نظم و مدیریت بهتر حج را می خواهند.

اختلاف ،

ایرانیان،

پادشاهی،

تند رو،

حج،

شیعیان،

عربستان،

فریضه،

مراسم،

مفتی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed