اختلافات درونی داعشی‌ها در عراق

635534554452968541گروه تروریستی داعش به تازگی در ولایت های نینوا و الانبار عراق به شدت گرفتار اختلافات درونی شده است.
پیش‌بینی‌های کارشناسی حاکی از آزادسازی منطقه الشرقاط ولایت صلاح‌الدین و منطقه الحویجه ولایت کرکوک در آینده بسیار نزدیک و تداوم پیشروی ارتش در مناطق منتهی به شهر موصل – مقر داعش – است.
به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مردم شهر موصل مرکز ولایت نینوا به علت جنایات وحشیانه داعش روزگار سختی را می‌گذرانند ولی این گروه تروریستی و تکفیری در این شهر گرفتار اختلافات درونی شده که این اختلافات پس از هلاکت رهبر نظامی منطقه الفتحه بیشتر شده است.
داعش در ولایت الانبار هم دچار اختلافات درونی شده است به نحوی که داعشی‌ها به روی همدیگر اسلحه می‌کشند و یکدیگر را به خیانت و درز دادن اطلاعات مربوط به محل تجمع رهبران این گروه تروریستی متهم می‌کنند.
«رزاق محیبس» نماینده مجلس عراق اعلام کرد: عملیات آزادسازی الشرقاط و الحویجه در چند روز آینده اجرا خواهد شد و این مناطق با کمک بسیج مردمی و عشایر در آینده بسیار نزدیک آزاد و پاکسازی می‌شود.
محیبس اضافه کرد: آزادسازی بیش از یک هزار کیلومترمربع از اراضی تحت تصرف داعش در عملیاتی ۷۲ ساعته باعث تعجب دوست و دشمن شد. پالایشگاه بیجی در این عملیات آزاد شد؛ پالایشگاهی که تأمین‌کننده اصلی سوخت مصرفی داعش بود و داعشی‌ها همچنین نفت این پالایشگاه را برای فراهم کردن هزینه‌های خود قاچاق می‌کردند.
حسن الساری و قیس الخزعلی دو فرمانده بسیج مردمی عراق نیز اعلام کردند که ارتش و بسیج مردمی همچنان در چارچوب عملیات لبیک یا رسول‌الله ۲، در حال پیشروی به سوی شهر موصل هستند.

Author