اختصاص ۱۹۰ میلیون دالر برای گسترش یهودی سازی در بیت المقدس

روزنامه صهیونیستی‌ اسرائیل اعلام کرد که رژیم اسرائیل ۱۹۰ میلیون برای توسعه و گسترش یهودی سازی در بیت المقدس اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه روزنامه «یدیعوت آحارانوت» امروز جمعه (۶ حوت) نوشت که رژیم صهیونیستی ۱۹۰ میلیون دالر برای توسعه طرح های یهودی سازی در بیت المقدس اختصاص داده است.

به نوشته این روزنامه، بودجه این طرح پس از موافقت ۲ کمیته از سوی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و دیگری از سوی نمایندگان وزارت خانه های اسرائیلی و شهرداری یهودی بیت المقدس به تصویب رسیده است.

این روزنامه مدعی شده است که این سرمایه گذاری برای توسعه صنعت گردشگری بیت المقدس صورت گرفته تا شرایط مناسبی را برای پذیرش هزاران گردشگر از سراسر جهان فراهم کند.

«زئیف الکین» وزیر امور بیت المقدس رژیم صهیونیستی نیز در این باره گفت:‌ این طرح ها برای این اجرا می شود که بیت المقدس پایتخت اسرائیل باقی بماند.

الکین مدعی شد که اختصاص این میزان بودجه، یک گام به جلو برای توسعه شرایط اقتصادی و قومیتی بیت المقدس است.
شهرداری بخش یهودی بیت المقدس در دو ماه گذشته، ساخت بیش از ۸۰۰ واحد مسکونی در شهرک نشین های غصبی در منطقه شرقی این شهر را تصویب کرده است.

مذاکرات صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی که در سال ۲۰۱۴ با حمایت امریکا و کشورهای اروپایی صورت گرفت، به دلیل کارشکنی اسرائیل در متوقف نکردن شهرک سازی بدون حصول نتیجه مطلوب به شکست انجامید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *