اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی به کار خود پایان داد

1(2)اجلاس رادیو وتلوزیون های اسلامی با معرفی و تقدیر از تولیدات برتر رسانه های مختلف اسلامی ونیز تجلیل از مجید مجیدی کارگردان فیلم بزرگ “محمد”(ص) روز سه شنبه در مرکزهمایش های صداوسیما به کار خود خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  حجت الاسلام والمسلمین علی کریمیان در مراسم اختتامیه این اجلاس اظهار داشت: مهمترین بحثی که در این اجلاس داشتیم، شعار «پیامبر رحمت، رسالت رسانه های مقاومت» بود که به یاری خداوند در سال آینده تمرکز جدی بر روی آن خواهیم داشت تا نسبت به معرفی اسلام واقعی و ارائه چهره رحمانی از پیامبر اسلام(ص) و شناسایی توطئه های دشمنان و مقابله با نقشه استکبار جهانی توفیق پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه گل سرسبد برنامه های هشتمین اجلاس، دیدار با رهبر انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بود که مطالب بسیار مهمی را مطرح کردند اظهار داشت: سخنان رهبری منشوری اساسی برای فعالیت های رسانه ای ما محسوب می شود به همین دلیل کمیته ای در دبیرخانه اتحادیه تشکیل می شود تا فرمایشات ایشان را برای تدوین راهکارهای رسانه ای مورد استفاده قرار دهد.

وی ادامه داد: رسالت اصلی رسانه های اسلامی، مبارزه با ظالمان و دفاع از مظلومان است و همه ما آمادگی داریم تا در این راه به شهادت برسیم؛ این وعده را به خانواده شهدا می دهیم که در این مسیر ثابت قدم بمانیم.

همچنین در این مراسم از مجید مجیدی کارگردان فیلم محمد(ص) به دلیل ساخت این اثر فاخر وارزشمند قدردانی شد. مجید مجیدی در این مراسم با بیان اینکه باید در شناخت پیامبر(ص) و معرفی شخصیت ایشان بکوشیم گفت: همه در این راستا وظیفه دارند و انتظار است که کشورهای اسلامی در این زمینه تلاش جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه برخی رسانه ها تلاش کردند بگویند شیعیان با فیلم محمد(ص) سعی دارند قرائت خودشان از اسلام را ارائه دهند گفت: حقیقت آن است که برای نگارش فیلمنامه این اثر از منابع مهم اهل سنت هم استفاده کرده ام و با علمای سنی مذهب هم دیدارهایی داشته ام؛ اخیرا یکی از علمای مشهور ترکیه فیلم را دیده و گفته است فیلم «محمد(ص)» می تواند چراغ راهی برای دنیای اسلام باشد و خلأ معرفتی نوجوانان و جوانان مسلمان را پر کند.

مجیدی با تاکید بر اینکه عقیده دارم فیلم محمد(ص) می تواند موجب وفاق امت اسلامی شود؛ تصریح کرد: شایعاتی که در الازهر و دیگر مراکز اسلامی مبنی بر نمایش چهره پیامبر(ص) شنیده می شود حقیقت ندارد و به هیچ وجه به خود اجازه ندادیم که چهره ایشان را نشان دهیم و با احساسات پاک مسلمانان بازی کنیم.شدبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی با بیان اینکه از همه شرکت کنندگان در این اجلاس تشکر می کنیم گفت: خانواده شهدا ولی نعمت ما هستند و حضور خانواده ۹ نفر از شهدای خبرنگار که سال گذشته در جریان درگیری های منطقه به شهادت رسیدند در این اجلاس موجب برکات بسیار زیادی شده است.

در این مراسم از خانواده شهید علی رشن، شهید حسین فاضل حسن و شهید علی قاسم از شبکه العهد عراق، شهید علی انصاری از شبکه الغدیر عراق، شهید حسن عبدالله از شبکه المنار لبنان، شهید خالد الوشلی از شبکه المسیره، شهید فضل مرتجی و شهید سامع العریان از شبکه الاقصی و همچنین از شهیده سرناشیم از شبکه پرس تی وی تجلیل به عمل آمد.

بر پایه همین گزارش، در این مراسم در بخش رادیوها از مستند رادیویی من یک دانش آموز هستم از رادیو دری ایران و در بخش اثر نمایشی رادیویی، برنامه محال هم ممکن است از رادیو مرکز قم تجلیل شد.

همچنین در بخش ویژه رادیویی با موضوع تکفیر اثر الموصل نهایی از رادیو الفرات عراق، در بخش اثر ترکیبی برنامه جورنال از رادیو رای العام، در بخش گفتگو محور رادیویی اثر خنداق الکلمه رادیو الکوثر عراق و در بخش اثر خبری رادیو خبر الجوله الاخباریه المسائیه از رادیو النور لبنان تجلیل به عمل آمد.

در بخش تلویزیون با موضوع اثر مستند، اثر عروسک کاموایی به کارگردانی عزت الله پرواز، مستند پل ساخته امیر حسین نوروزی، در بخش فیلم مستند اثر سفارت فلسطین به کارگردانی انعام حفادی از کشور لبنان و در بخش برنامه ترکیبی، برنامه نورتو از شبکه المنار حائز رتبه برتر شدند.

در بخش برنامه های گفتگو محور برنامه صباح فلسطین از شبکه فلسطین الیوم، در بخش ویژه جشنواره با موضوع تکفیر، مستند مزدوران وارداتی به کارگردانی احسان رجبی، بخش برترین فیلم مستند، مستند داعش عنوانی جدید برای داستانی قدیمی ساخته حنیف راد از پرس تی وی، در بخش برتر نمایشی اثر شهید محمد باقر صدر از شبکه آفاق عراق جایزه ویژه جشنواره را دریافت کردند.

در بخش برترین اثر نمایشی تلویزیونی سریال درب الیاسمین از شبکه المنار لبنان، در بخش جایزه ویژه نمایشی فیلم سر المدفون ساخته علی غفاری، در بخش گزارش میدانی دو گزارش میدانی سید مرتضی الموسی از شبکه الغدیر عراق و گزارش سمیر از شبکه المسیره یمن، در بخش پویانمایی، انیمیشن داستان سامرا اثر حسین سلطانی از ایران، در بخش کودک و نوجوان اثر اتل متل به کارگردان مصطفی محمودی و در بخش ویژه سایت های مربوط به سایت های رادیویی و تلویزیونی، سایت شبکه تلویزوینی المنار لبنان به عنوان اثرات برتر معرفی شدند.

همچنین در این مراسم از بلال زعرور از مرکز بیروت دولی لبنان و داریوش دالوند از شرکت آریا صنعت از ایران به عنوان دو غرفه برتر در بخش بازار فیلم اسلامی تجلیل شد.

در این مراسم از شبکه المسیره به دلیل اطلاع رسانی منصفانه و صادقانه تجلیل به عمل آمد.

همچنین در این مراسم از سوی شبکه تمدن افغانستان از حجت الاسلام و المسلمین کریمیان دبیرکل اتحادیه رادیو تلویزیون اسلامی تجلیل به عمل آمده و به وی لقب مرد رسانه ای نخبه جهان اسلام داده شد.