اتحادیه اروپا کمک مالی به ترکیه را قطع کرد

۲۸ عقرب ۱۳۹۶

اتحادیه اروپا در جریان تصویب بودجه سال 2018 خود تصمیم گرفت کمک های مالی به ترکیه را قطع کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا روز شنبه در جریان تصویب برنامه بودجه سال 20188، کمک‌های مالی به ترکیه را به خاطر آنچه که عدم پایبندی آنکارا به دموکراسی و نقض حقوق بشر عنوان شد، قطع کرد.

پس از دستگیری های گسترده بعد از کودتای ناکام جولای 2016 در ترکیه، ‘آنگلا مرکل’ صدراعظم آلمان پیشگام درخواست ها برای قطع کمک های مالی به آنکارا بود. این کمک ها عمدتا به منظور کمک به تلاش های ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده بود.

نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا و کشورهای عضو موافقت کردند کمک های مالی پیش از الحاق ترکیه به اتحادیه را 105 میلیون یورو کاهش داده و هفتاد میلیون یورو دیگر را که بعدا وعده داده شده بود، تعلیق کنند.

ترکیه پس از کودتای سال گذشته بیش از 140 هزار مقام را اخراج کرده و پنجاه هزار نفر از سیاستمداران اپوزیسیون، دانشگاهیان، روزنامه نگاران، فعالان و شهروندان اتحادیه اروپا را بازداشت کرده است.

اروپا وعده داده بود که از سال 2014 تا 2020 میلادی حدود 4.45 میلیارد یورو به عنوان هزینه های پیش از الحاق آنکارا به اتحادیه، به ترکیه پرداخت کند که تاکنون تنها 360 میلیون یورو اختصاص یافته است.

درخواست عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا عملا به حالت تعلیق در آمده است.

بودجه سال 2018 اتحادیه اروپا 160 میلیارد یورو برای برنامه های جاری درنظر گرفته است. در این طرح 145 میلیارد یورو هم برای پرداخت حقوق ها درخواست شده است.

 

اروپا،

ترکیه،

کمک،

مالی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.