ابراهیم جعفری: داعش به هیچ مذهبی امان نخواهد داد

وزیر امورخارجه عراق بااشاره به اینکه انهدام جوامع اسلامی هدف داعش است گفت: تروریستها هرگز نه وطن و نه دین می شناسند، آنان به نام اسلام ظلم می کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ابراهیم جعفری امروز یکشنبه در کنگره جهانی جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه اسلام که در قم در حال برگزاری است، افزود: همه باید ابعاد مختلف این حرکات وحشیانه را بشناسند و قبل از آن باید ابعاد حقیقت اسلام را بشناسند ؛ چرا که مسلمانان به هیچ عنوان با این جریان تکفیری موافق نیستند.

وزیر امورخارجه عراق گفت: شناخت ما نسبت به انسان یک شناخت واقعی است و خداوند هرگز برتری قومی بر قوم دیگر را نپذیرفته و همه انسانها را یکسان آفریده است.

ابراهیم جعفری افزود: قرآن می گوید مسئله تعدد مذاهب مثل تعدد مکاتب است حنفی و شافعی همه شاید روشها را متفاوت می کنند اما هدف یکی است چون در بیش از۶ هزار آیه قرآن هرگز سخن از اختلاف نیست و تاکید بر وحدت می کند.

ابراهیم جعفری افزود: اکنون داعش می آید خون مسلمانان را مباح می داند در عراق چه جنایاتی می کند و بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر، درخیلی از کشورهای آسیایی لانه هایی ایجاد کرده اند که مسلمانان را مورد هدف قرار دهند تا با عنوان اسلام به هرجنایتی دست بزنند درحالیکه اسلام مبری از اینها است.

وزیر امورخارجه عراق در ادامه افزود: بعد از اتفاقات عراق، بیشترین کشته ها از میان اهل سنت بودند؛ دو درصد مسیحی و ۱۴ درصد شیعه و سایرین از اهل سنت کشته شدند؛ بعد از آن همه عراقی ها اعم از شیعه و سنی با یکدیگر متحد شدند تا با داعش مبارزه کنند و ارتش عراق و گروه های مردمی به یکدیگر پیوستند، مطمئن باشید تکفیری ها به هیچ کس رحم نمی کنند و هیچ مذهبی از دست آنها در امان نخواهد بود

ابراهیم جعفری گفت: همه فرزندان در دنیا کودکان ما هستند و ما نباید اجازه دهیم از آنها سو استفاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *