اسد ۱۷, ۱۳۹۹

ائتلاف عبدالله، حکمتیار و نبیل برای مقابله با تقلب‌های انتخاباتی

سه نامزد انتخابات ریاست جمهوری برای مقابله با تقلب های گسترده در انتخابات ششم میزان ائتلاف کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، داکتر عبدالله، گلبدین حکمتیار و رحمت اله نبیل، عصر امروز (۱۳قوس) در منزل کریم خلیلی گردهم آمده و مسائل انتخاباتی را بررسی کردند.

در پایان این نشست که شماری از سیاسیون حضور داشتند، اعلامیه ای منتشر شد  که متن آن به این شرح است:

بسمه تعالی

رهبران احزاب سیاسی و تکت‌ های انتخاباتی “ثبات و همگرایی،” “صلح و عدالت اسلامی” و “امنیت و عدالت”، ضمن تاکید بر مواضع اعلان شده قبلی شان، پیرامون دو موضوع اساسی؛ یعنی انتخابات و صلح بحث و تبادل نظر نموده و در رابطه با موضوعات عمده ذیل توافق نمودند.
۱- رهبران سیاسی و تکت‌ های انتخاباتی تعهد نمودند که در برابر تقلب گسترده انتخاباتی به صورت مشترک و هماهنگ می‌ایستند و اگر کمیسیون در مسیر احکام قانون، لوایح و طرزالعمل‌ های انتخاباتی برنگردد، هر نوع تلاش در جهت حاکم ساختن حکومت برآمده از تقلب را ناکام ساخته و برای برگرداندن اراده واقعی مردم تصمیم تعیین کننده اتخاذ می‌ کنند.
۲- رهبران سیاسی و تکت‌ های انتخاباتی تاکید نمودند که نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی باید بی ‎طرفی کامل خویش را در منازعات انتخاباتی حفظ نمایند.
۳- رهبران سیاسی و تکت‌ های انتخاباتی از جامعه بین‌ المللی می‌ خواهند که بی‌ طرفی خویش را حفظ نموده و در منازعه شفافیت و تقلب، جانب شفافیت و اراده واقعی مردم افغانستان را بگیرد.
۴- رهبران سیاسی و تکت‌ های انتخاباتی حاضر در این نشست، به عنوان طرف عمده مذاکرات صلح با طالبان، تاکید کردند که صلح نیاز اصلی مردم افغانستان است. از این جهت، ضمن حمایت همه جانبه از پروسه صلح، توافق نمودند که این پروسه ملی از انحصار فرد و جهت‌ خاص خارج گردد.
۵- رهبران سیاسی تأکید کردند که سلسه مشورت ها با احزاب و جریان‌ های سیاسی، تکت های انتخاباتی و شخصیت‌ های ملی پیرامون انتخابات و صلح تداوم یابد.

کابل ۱۳/۰۹/۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *