آگاهی دهی افغانها از طریق کمپین ضد مهاجرت

۲۵ عقرب ۱۳۹۴

0,,18417048_303,00آلمان به منظور آگاهي بخشي به افغان هايی که قصد ترک افغانستان و مهاجرت به آلمان دارند، کمپين ضد مهاجرت تشکيل داد.

به گزارش خبرگزاري خاورمیانه، آلمان کمپيني را به منظور جلوگيري از مهاجرت افغان ها در افغانستان ايجاد کرده است. کمپين ايجاد شده توسط آلمان، به افغان هايي که قصد مهاجرت از کشورشان را دارند گوشزد مي کند که فریب وعده هاي قاچاقچيان را نخورند.

هدف اين کمپين، آگاهي دادن به افغان ها است که بدون اطلاعات کافي در دام سوء استفاده کنندگان نيفتند. کمپين مورد بحث پوسترهايي را به زبان دري و پشتو در افغانستان پخش کرده است که مضمون آنها هشدار به افغان ها درباره ترک کشورشان است.

اين کمپين يک صفحه فيس بوک و يک وب سايت نيز راه اندازی کرد، کمپين به افغان ها هشدار مي دهد که صرف مبالغ هنگفت برای رفتن به آلمان و ديگر کشورها بی فايده است.

در صفحه فيس بوک مورد بحث آمده است: قاچاقچيان انسان، واقعيت های تلخ سفر به سمت کشورهای اروپايی را به افغان ها نمی گويند و آنها تنها به فکر گرفتن اموال مهاجران هستند و هيچ اهميتی برای جان آنها قائل نيستند.

کمپين ضد مهاجرت افغان ها طی بيانيه ای تصريح کرد: وعده هايی مانند اعطای حق شهروندی و اجازه اقامت نامحدود به مهاجران افغان شايعه است.

بيانيه تصريح می کند: افرادی که به صورت غيرقانونی وارد آلمان شده اند مجبور به ترک اين کشور هستند و در صورت خارج نشدن از آلمان، اخراج می شوند.

آلمان،

افغانها

کمپین،

مهاجرت،

هنگفت،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed