آمریکا یک هتل را در قدس اشغالی برای انتقال سفارتش خریداری کرد

رسانه های رژیم اسرائیل اعلام کردند که آمریکا برای انتقال سفارتش از تل آویو به قدس یک هتل را خریداری کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، کانال هفت تلویزیون رژیم اسرائیل خبر داد که کسینیا سفیتلوفا عضو پارلمان رژیم اسرائیل (کنست) اعلام کرد که دولت آمریکا اخیرا هتلی را در منطقه ارونا در قدس خریداری کرده است.

قرار است هتل دیپلمات در منطقه ارنونا، مقر موقت سفارت آمریکا باشد تا زمانی که ساختمان اصلی سفارت آمریکا در قدس آماده بهره برداری شود.

از سوی دیگر، مئیر ترجمان رئیس بخش برنامه ریزی شهرداری قدس به کانال دو اسرائیل گفته که مهندس سفارت خانه های آمریکایی هفته گذشته برای نظارت بر طرح ساخت وارد قدس شده است.

بر اساس این گزارش، هتل مورد نظر، هتل «دیپلمات» است که در جنوب شرق شهر اشغالی قدس قرار دارد و اکنون در اختیار اداره مهاجرت اسرائیل است.

کانال دو تلویزیون رژیم اسرائیل نیز فاش کرد که اخیرا یک هیات آمریکایی به ریاست فرستاده شخصی رئیس جمهور آمریکا برای بررسی اوضاع میدانی برای انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس به این شهر سفر کرده است.

دونالد ترامپ ششم دسامبر با وجود محکومیت ها و مخالفت های گسترده بین‌المللی، شهر قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا توصیه کرد مقدمات لازم را برای انتقال سفارت آمریکا به قدس فراهم کند.

 

 

Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *