آمریکا به صورت مستقیم کردهای سوریه را مسلح می سازد

روزنامه نیویارک تایمز ، از تسلیح کردن مستقیم کردهای سوریه توسط آمریکا پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نیویارک تایمز آمریکا در مطلبی نوشت: دولت آمریکا در حال بررسی طرح تسلیح مستقیم کردهای سوریه به بهانه کمک به مبارزه با تروریست های داعش است.

این روزنامه آمریکایی نوشته است: اگرچه این طرح به صورت ویژه تحت بررسی کارشناسان شورای امنیت ملی آمریکا در راستای مبارزه با داعش قرار گرفته است، اما می تواند به تشدید تنش ها میان ترکیه و آمریکا منجر شود.

روزنامه نیویارک تایمز امروز در این باره نوشت: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به مشاوران خود دستور داده است تا پیش از اتمام دوران ریاست جمهوری وی تصمیم نهائی در این زمینه اتخاذ شود.

نیویارک تایمز ادامه داد: تصمیم گیری پیرامون ارسال مستقیم سلاح به کردهای سوری، «تصمیمی سخت» است؛ چرا که وی در میانه تلاش برای ایجاد توازنی میان جاه‌ طلبی‌ های سیاسی و ارضی ترکیه و کردهای سوری خود را گرفتار کرده است؛ دو گروهی که از سویی هر دو متحد واشنگتن بوده و از سوی دیگر با داعش مبارزه می کنند.

بر اساس آنچه نیویارک تایمز اعلام کرده است؛ طرح میانه ای از سوی فرماندهی مرکزی پنتاگون اعلام شده مبنی بر اینکه سلاح های سبُک و یا تسلیحاتی که صرفاً برای عملیات های خاص می توان از آن ها استفاده کرد توسط آمریکا در اختیار کردهای سوریه قرار گیرد؛ اما سلاح های سنگینی که ترکیه از در اختیار داشتن آن ها توسط کُردها نگران است، به آن ها داده نخواهد شد.

به گفته این روزنامه آمریکایی؛ این طرحِ اصلاح شده تا کنون برای مقامات عالیرتبه کاخ سفید برای تأئید نهایی نرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *