آمار سرسام‌آور تجاوز در بین سربازان ارتش آمریکا

0116-ASEXABUSE-SEX-ABUSE-MILITARYوزارت دفاع آمریکا به تازگی طی بیانیه‌ای آمار تجاوز به سربازان ارتش این کشور را بیش از ۶ هزار مورد اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از وزارت دفاع آمریکا، بعد از گمانه‌زنی در مطبوعات آمریکایی، بالاخره‌ پنتاگون در بیانیه‌ای اعتراف کرد که‌ تنها در سال ۲۰۱۵ بیش از ۶ هزار مورد تجاوز به‌ سربازان آمریکایی در ارتش این کشور به‌ صورت رسمی ثبت شده‌ است.

در بیانیه‌ وزارت دفاع آمریکا آمده‌ است که‌ به‌ نسبت سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴، در سال ۲۰۱۶ آمار تجاوزهای اعلام شده‌ به‌ این وزارتخانه‌ بالغ بر سه‌ هزار و ۶۰۴ مورد افزایش داشته‌ که‌ آماری سرسام‌آور است.

نت گالبرس، مشاور اجرایی دفتر مقابله‌ با تجاوز جنسی در پنتاگون در این خصوص به‌ رسانه‌های آمریکایی گفته‌ است: در ارتش برای این امر سزایی در نظر گرفته‌ نشده‌ است و به‌ همین دلیل آمار تجاوز در صفوف ارتش آمریکا روز به‌ روز در حال افزایش است. اما بی شک با آن برخورد خواهد شد.

وی افزود: بیشتر از۴۰% درصد زنان در ارتش آمریکا قربانی تجاوز از سوی همکاران خویش می شوند و در مقابل تنها ۱۰% درصد مردان در ارتش آمریکا مورد تجاوز واقع می شوند، اما در سال ۲۰۱۶ این آمار افزایش داشته‌ و بالغ بر ۱۹% درصد مردان ارتش آمریکا مورد تجاوز واقع شدند.

همچنین در بیانیه‌ پنتاگون آمده‌ است که‌ در سال گذشته‌ بالغ بر ۶۸% درصد این تجاوزها از طرف دوستان و همکاران خود قربانیان انجام شده‌ است و در مقابل ۳۸% درصد تجاوزها هم با قصد انتقام گیری به‌ وقوع پیوسته‌ است.

Author