آمار اعدام طی دو ماه گذشته در عربستان به ۶۹ تن رسید

۱۱ حوت ۱۳۹۴

دادگا عربستانبراساس تازه ترین گزارشها از عربستان سعودی، این کشور از اوایل سال جاری میلادی یعنی طی دو ماه گذشته بیشترین آمار اعدام را داشته و در آخرین مورد ۵ نفر را به جرم جرایم جنایی «قتل و قاچاق مواد مخدر» اعدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، با اعدام 5 نفر دیگر آمار افراد اعدام شده از آغاز سال جاری میلادی تا کنون به ۶۹ تن رسیده است.

یک تبعۀ قطری و یک تبعۀ اردنی به همراه سه تبعۀ عربستان آخرین مورد از اعدام های است که در جریان دو ماه گذشته در عربستان سعودی صورت گرفته است.

خبرگزاری رسمی عربستان به نقل از وزارت داخله این کشور اعلام کرد: محمد بن مبارک سعیدان الجربوعی تبعۀ قطر متهم به قتل یک سعودی بود که در ولایت الاحساء در شرق عربستان اعدام شد.

دو سعودی به نام های سلیمان مبارک و احمد بن سعیفان نیز به جرم قاچاق قرص های اعتیاد آور “آمفتامین” در تبوک و یک سعودی هم به جرم قتل در جیزان در جنوب عربستان اعدام شدند.

وزارت امور داخله عربستان افزوده است که پنجمین اعدام روز جاری مربوط به عید محمد موسی تبعۀ اردن به اتهام قاچاق آمفتامین بود که در الجوف در شمال عربستان انجام شد.

به این ترتیب تعداد اعدام ها از آغاز سال 2016 به 69 مورد می رسد که بارزترین آنها اعدام هم زمان 47 نفر از جمله آیت الله شیخ نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان بود.

در سال 2015 نیز عربستان طبق آمار رسمی، دست کم 153 حکم اعدام را اجرا کرد که نسبت به سال 2014 با 87 مورد رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

سازمان عفو بین الملل تعداد احکام اعدام اجرا شده در عربستان در سال 2015 را بالاترین آمار اعدام طی دو دهه اعلام کرد.

۶۹ مورد

اعدام

در سال ۲۰۱۶

عربستان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed