آمادگی برای تدابیر ویژه امنیتی در بغداد عراق

نیروهای عراقیمقامات ارشد امنیتی بغداد در پایتخت عراق اعلام کرده اند که برنامه جدیدی را برای تأمین امنیت بغداد و جلوگیری از انفجارهای تروریستی و حملات انتحاری روی دست دارند .

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، فرماندهی عراق اعلام کرده که احتمال افزایش حملات تروریستی و انتحاری کمی پیش از آغاز عملیات پاکسازی شهر فلوجه ( شرق ولایت الانبار) بسیار زیاد است.

شبکه سومریه نیوز به نقل از بیانیه فرماندهی عملیات بغداد خاطرنشان کرد: برنامه جدید تأمین امنیت بغداد شامل محاصره بسیاری از مناطق فعالیت گروه های داعش، استقرار نیروهای بیشتر در اطراف پایتخت و بازرسی دقیقتر در پاسگاه های بازرسی است .

در بیانیه فرماندهی عملیات بغداد آمده است: تعداد گشت های امنیتی نیز افزایش یافته است تا در صورت دریافت هر نوع اطلاعاتی درباره تروریست ها سریعاً در محل اعلام شده حاضر شود زیرا اطلاعات واصله حاکیست که گروه های داعش درپی اجرای حملات تروریستی بیشتر در پایتخت هستند تا مانع پرداختن ارتش و دیگر نهادهای امنیتی به پاکسازی شهر فلوجه شوند.

فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد که نیروهای امنیتی چندی پیش ۳۰ درصد از نقشه های تروریستی و انتحاری بغداد را خنثی کردند و پیش بینی می شود که برنامه جدید تأمین امنیت پایتخت اکثر نقشه های تروریستی و انتحاری را خنثی کند.