آلمان پذیرش مهاجرین را کاهش میدهد

۲ جدی ۱۳۹۶

دولت آلمان ضمن درخواست همکاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در قسمت مهاجرین، قصد دارد روند پذیرش مهاجران را در سال به 65 هزار نفر محدود سازد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  به نقل از رویترز، معاون «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، اعلام کرد این کشور باید روند پذیرش تعداد مهاجران جدید را به حدود 65 هزار نفر در سال محدود کند. این موضع ممکن است در گفتگوهای حزب مرکل با دموکرات‌های سوسیال (SPD) تفرقه انگیز باشد.

مرکل پس از اینکه با دو حزب کوچکتر برای ایجاد ائتلاف به نتیجه نرسید تلاش دارد با SPD ائتلاف کند. گفتگوها برای به توافق رسیدن با SPD از 7 جنوری آغاز و تا اوسط جنوری با این حزب ادامه خواهد داشت.

مرکل باور دارد که تصمیم او در سال 2015 برای پذیرش بیش از یک میلیون مهاجر دلیل شکستش در انتخابات 24 سپتامبر بوده است و حالا تصمیم دارد رویکرد متفاوت و سختگیرانه تری نسبت به پناهجویانی که جنایتی مرتکب شده‌اند، اتخاذ کند.

«توماس استروبل» عضو ارشد اتحادیه دموکرات مسیحی مرکل (CDU) در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی گفت ورود موج مهاجران دیگر مانند گذشته تکرار نخواهد شد و تعداد آنها باید به زیر 200 هزار نفر در سال برسد. او در این‌باره گفت: من 200 هزار مهاجر در سال را در نظر دارم. هدف ما رسیدن به 65 هزار پناهجو است که در سال 2012 وارد کشور می‌شدند.

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان، و یک عضو ارشد SPD نیز در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی اعلام کرد این کشور نمی تواند جوابگوی نیازهای مهاجران باشد و از کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا خواست مهاجران بیشتری را بپذیرند. او همچنین اعلام کرد آلمان مهاجران غیرقانونی را اخراج خواهد کرد.

آلمان،

آنگلا مرکل،

اروپا،

مهاجرین،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.