آغوش باز اردوغان برای نتانیاهو در سویدن

IMG09002754ملاقات غیر رسمی و محرمانه “کوهن” رئیس موساد و”سینیرلی اوغلو” معاون وزیر خارجه ترکیه در سویدن که به هدف تحکیم روابط پنهانی دو کشور در سکوت خبری برگزار شد بار دیگر ذلت و حقارت اردوغان و دولت اسلامگرای آک پارتی را نمایان ساخت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه ، اشتن مایر روزنامه نگار و تحلیلگر مسایل خاورمیانه در توئیتی نوشت: نمایش مضحک اردوغان و دعوای ساختگی با شیمون پرز در کنفرانس داووس و ژست ضد اسرائیلی او در حمایت مردم غزه، عوام فریبی فاحشی بود و گذشت زمان نشان داد اردوغان با مکر و حیله سعی کرده مردم ترکیه و اعراب را با خود همراه کند.

این روزنامه نگار می افزاید: اردوغان بعد از تحمل شکست های متعدد در تعامل با اتحادیه اروپا، ارمنستان، روسیه، سوریه، عراق و ایران تیر خلاص را به باورهای دینی و سیاسی مسلمانان ترکیه زد و شرافت سیاسی خود را در قبال گسترش روابط با اسرائیل به باد داده است.

مایر در ادامه می نویسد: وقتی تصاویر استقبال مردم ترکیه از اردوغان در هنگام بازگشت از کنفرانس داووس در فرودگاه استانبول را به یاد می آورم و آن را در کنار چهره گریان و خون آلود کودک خردسال غزه در کنار جسد مادرش تصور می کنم، دلم به حال هر دو می سوزد، مردم فریب خورده ترکیه یا یتیم زخمی فلسطینی کدام بیچاره ترند؟ نمی دانم!