آغاز تمرینات نظامی مشترک آمریکا، کوریای جنوبی و جاپان

۲۰ قوس ۱۳۹۶

تمرینات مشترک نظامی آمریکا، کوریای جنوبی و جاپان امروز دوشنبه برای رهگیری موشکی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، اين تمرين نظامی مشترک آمريکا ،‌ کوریای جنوبی و جاپان در بحبوحه گمانه زنی هايی آغاز شده است مبنی بر اينکه کوریای شمالی ممکن است به زودی يک فروند موشک بالستيک با قابليت شليک از زيردريايی آزمايش کند.

ستاد مشترک ارتش کوریای جنوبی اعلام کرد اين تمرين نظامی دو روزه در آبهای نزديک شبه جزيره کوریا و جاپان برگزار می شود و نخستين همکاری نظامی ميان آمريکا، کوریای جنوبی و جاپان از زمان اقدام کوریای شمالی به آزمايش موشک بالستيک قاره پيما «هواسونگ 15» به شمار می رود. اين آزمايش موشکی جديد کوریای شمالی اواخر نوامبر انجام شد.

در اين تمرين نظامی مشترک ناوشکن « سئوآئه ريو سئونگ ريونگ» کوریای جنوبی و همچنين ناوشکن های «استتم» و «دکاتور» آمريکا و همچنين کشتی جنگی « چوکای» جاپان مشارکت دارند.

ستاد مشترک ارتش کوریای جنوبی در بيانيه خود اعلام کرد در اين تمرين نظامی مشترک عمليات شناسايی و رهگيری هرگونه موشک بالستيک که از سوی کوریای شمالی شليک شود به صورت شبيه سازی رايانه ای انجام خواهد شد.

اين سومين تمرين ضد موشکی آمريکا ، کوریای جنوبی و جاپان از زمانی به شمار می رود که کوریای شمالی ششمين و قوی ترين آزمايش هسته ای خود را انجام داد.

آمریکا،

جاپان

کوریای جنوبی،

مشترک،

موشکی،

نظامی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.