آغاز انتخابات فیلیپین با 7 کشته

۲۰ ثور ۱۳۹۵

illustration-photo-showsانتخابات فلیپین صبح امروز دوشنبه به کشته شدن هفت شهروند این کشور آغاز گردید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از ایرنا، ‘جاناتان دل روزاریو’ فرمانده پولیس مانیل پایتخت فیلیپین روز دوشنبه گفت كه ساعاتی پیش از طلوع آفتاب مردان مسلح ناشناس در شهر ‘روزاریو’ با گشودن آتش بر روی یک موتر جیپ و دو موترسایكل این حادثه را رقم زند.

‘كاویته’ یكی از ولایت ‌های فیلیپین و بخشی از جزیرهٔ لوزون است.

به نوشته تارنمای ‘فیل استار’، وی انگیزه این حملات را تاكنون ناشناخته عنوان كرد و گفت با توجه به اینكه این منطقه از مناطق نگران كننده معرفی شده بود، نیروهای نظارتی خشونت های انتخاباتی این ولایت را تحت نظر دارند.

نیروهای نظارتی كه به منظور تامین امنیت انتخابات فیلیپین تشكیل شده، پیش از این اعلام كرده بودند از ابتدای كارزار انتخاباتی سال جاری تاكنون 15 مورد مرگ گزارش شده و خشونت های بسیار زیاد دیگری نیز رخ داده كه ارتباطی به انتخابات نداشته است.

پیش از كشته شدن این 7 نفر، ‘آرماندو سبالوس’ نامزد شهرداری شهر ‘لانتاپیان’ واقع در 840 كیلومتری مانیل نیز روز شنبه هفته جاری هدف گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

پولیس فیلیپین هفته گذشته برخی از نقاط مختلف این كشور را به دلیل جدی بودن رقابت سیاسی جزو ‘مناطق نگران كننده’ معرفی كرد.

ولایت ‘میندانائو’ در جنوب فیلیپین و مناطق دیگری شامل ‘ماسباته’، ‘لانائو دل سور’، ‘نگروس اورینتال’، ‘پانگاسینان’ و ‘وسترن سامار’ از جمله مناطقی هستند كه مقامات امنیتی فیلیپین با توجه به تجربیات سال های گذشته آنها جزو مناطق مستعد خشونت های انتخاباتی معرفی كردند.

امنیت،

انتخابات،

خاورمیانه

فیلیپین،

کشته،

نظارتی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed