آزادسازی “الخالدیه” عراق از چنگ داعش

۷ سنبله ۱۳۹۵

منابع امنیتی عراق اعلام کردند که جزیره راهبردی خالدیه را که در 80 کیلومتری غرب بغداد واقع شده از وجود تروریست های داعش پاکسازی کرده و عملیات در این منطقه پایان یافته است.

57326424

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نیروهای عراقی اعلام کردند که این منطقه وسیع زراعتی، با کشته شدن 700 تروریست داعشی کاملا پاک سازی شده است.

نبرد برای آزاد سازی جزیره الخالدیه (27 روز پیش) با حضور نیروهای الحشدالشعبی و پولیس مرکزی عراق آغاز شد که بخش های مهمی از این منطقه در همان روزهای اول به تصرف نیروهای عراقی درآمد.

منابع امنیتی تلفات گروه تروریستی داعش را در این عملیات بیش از 700 کشته اعلام کرده اند که 500 تن از اجساد به جا مانده داعشی ها در منطقه شناسایی شده است.

 جزیره خالدیه، منطقه ای سرسبز و زراعتی، بخش بزرگی از شمال خالدیه را که طول آن حدودأ 40 کیلومتر و وسعت آن را 350 کیلومتر برآورد می کنند و شامل مناطق البو بالی، البو کنعان، البوعبید، البو شعبان، البوعیثه، الملاحمه و الکرطان است.

جزیره الخالدیه، از نظر نظامی منطقه ای راهبردی تلقی می شود، به ویژه آنکه محلی مناسب برای پنهان شدن گروه های تروریستی است و آنگونه که شنیده می شود، این منطقه از 2003 میلادی، زمان سقوط صدام، عمدتا از کنترل نیروهای دولتی عراق خارج بوده است.

 به گفته هادی العامری دبیرکل سازمان بدر، با آزادی این منطقه، امنیت شهرهای الرمادی، فلوجه و بغداد به طور کامل تامین شده است.

الخالدیه،

امنیت

داعشی،

شناسایی،

عراق،

عملیات،

کشته،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed