آتش بس 48 ساعته در حلب برقرار شد

۱۶ ثور ۱۳۹۵

9CBF29FB-C5D8-4B8B-91EB-92A96CA782E5_mw1024_s_nفرماندهی كل ارتش و نیروهای مسلح سوریه اعلام كرد كه آتش بس 48 ساعته در حلب از ساعت یک بامداد امروز پنجشنبه به وقت دمشق برقرار می شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، گروه تروریستی النصره و تروریست های وابسته، در چند روز گذشته مناطق مسكونی شهرحلب را با صدها موشک و راکت هدف قراردادند.

منازل شهروندان، مدارس، مساجد، كلیساها و بیمارستان ها از اصلی ترین اهداف تروریست ها بود.

روز سه شنبه در موشكباران بیمارستان زنان و زایمان الضبیط شهر حلب 10 نفر كشته شدند.

در حملات 10 روز گذشته تروریست ها به شهر حلب تاكنون 146 نفر كشته و هزار و 103 تن دیگر زخمی شدند.

52 تن از این كشته ها كودک، 33 زن و 61 نفر مرد بودند و درمیان زخمی ها نیز 432 كودک، 356 زن و 315 مرد دیده می شود.

این در حالی است كه ساعتی پیش وزارت خارجه آمریكا نیز اعلام كرد كه واشنگتن و مسكو به توافقی برای گسترش آتش بس در سوریه از جمله شهر حلب دست یافته اند.

چندین گروه تروریستی در این شهر كه در 350 كلیومتری دمشق قرار دارد جمع شده اند و هر كدام بخشی از این شهر را تحت كنترل دارند. در حالی كه جنگ میان این گروه ها در جریان است، ارتش سوریه با حمایت روسیه برای پاكسازی این شهر با این گروه ها در حال مبارزه و جنگ است. از سوی دیگر رایزنی ها برای حل بحران از طریق سیاسی جریان دارد. روسیه و آمریكا با هم در تماس هستند و دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه نیز مدام به این كشور و آن كشور سفر می كند.

وقتی هیات ریاض میز مذاكرات ژنو را ترک كرد، آتش جنگ بالا گرفت، گویا آتش بسی كه در سوریه جریان داشت و مذاكراتی كه برای آن در ژنو صورت می گرفت تنها وقفه ای كوتاه برای تجدید قوای تروریست ها و حامیانشان بود

آتش بس،

توافق،

حلب،

دمشق،

سوریه،

مسکو،

واشنگتن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed