روسیه درآستانه آمادگی آزمایش روبات‌های جنگجو و پهپادهای زیرسطحی

ارتش روسیه که این روزها در زیر سایه جنگ سرد جدید با امریکا بسر می‌برد، برای آزمایش نسل جدید جنگ ‌افزارهای فوق‌مدرن آماده شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نشریه تحلیلی “اگزماینر” به رقابت تسلیحاتی امریکا و روسیه در سایه تنش‌های سیاسی اخیر پرداخته و ابعاد پروژه‌های فوق‌مدرن روس‌ها، از جمله روبات‌های جنگجو و پهپادهای زیرسطحی را مورد واکاوی قرار داده است.

این نشریه در ابتدا به گزارش 2 جولای روزنامه مسکو تایمز میپردازد و از قول روزنامه روسی می‌گوید که روبات‌های جنگی، به زودی آزمایش خواهند شد.

اگزماینر به خبر اخیر اینترفاکس هم اشاره می‌کند و می‌نویسد که روبات‌های جنگجوی مجهز به تیربار، به زودی در ناحیه آستاراخان روسیه و در نزدیکی تأسیسات موشکی هسته‌ای فدراسیون روسیه مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

“دیمیتری آندریوف”، نماینده نیروهای راهبردی موشکی وزارت دفاع روسیه هم می‌گوید که مراحل تست نهایی این تسلیحات، به زودی به اتمام میرسد.

شبکه خبری روس در گزارش خود گفته که روبات‌ها و پهپادهای جدید، برای نصب بر روی نسل پنجم زیردریایی‌های اتمی روسیه مورد استفاده قرار خواهند گرفت، در صورت توفیق این طرح، زیردریایی‌های پیشرفته مزبور، به روبات‌هایی مجهز خواهند بود که قادر به فریب دشمن هستند.

روابط امریکا و روسیه اخیراً بر سر بحران اوکراین، شدیداً به سردی گرائیده و سیاستمداران برجسته بارها نسبت به شروع مجدد جنگ سرد هشدار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *