21دادگاه صحرایی طالبان در ولسوالی خاک سفید فراه

در جریان 8 ماه گذشته در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه، 21 واقعه ی دادگاه صحرایی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مقامات محلی در فراه میگویند: این محکمه ها که کاملا غیر قانونی میباشند؛ بیشتر از سوی طالبان در نقاط نسبتا دور و دشوار ولسوالی خاک سفید صورت گرفته است.

حاجی عبدالخالق، ولسوال خاک سفید گفت: این 21 محکمه ی صحرایی بیشتر در روستاها و مناطق دور دست در غرب و جنوب این ولسوالی روی داده که در طی آن شماری از زنان هم مورد محاکمه قرار گرفتند.

او گفت: در این اواخر دیده شده که افراد زیادی نیز به دادگاه های طالبان برای حل مشکلات خود رجوع میکنند و بیشتر این آمار مربوط به جنایات قاچاقچیان مواد مخدر میباشد.

آقای عبدالخالق میافزاید: در آخرین مورد در هفته ی گذشته، یکتن از افراد که برادرش یک سمت دولتی را داشته از سوی طالبان دستگیر و پس از محاکمه ی صحرایی، تیرباران شده است. او میگوید این فرد به هیچ عنوان خطایی را مرتکب نشده بود و بدون هیچ دلیلی محکوم به مرگ گردید.

گفته شده که در طی امسال 5 واقعه ی سر بریدن و 16 واقعه ی تیرباران در نتیجه ی محاکم صحرایی طالبان صورت گرفته است.

ولسوال خاک سفید در کنار این بیان کرد: در بسیاری از موارد نیز دیده شده که طالبان پس از خوانش حکم، افراد را در بدل مقدار هنگفتی پول رها کرده اند.

بنا بر صحبتهای وی، هدف اصلی طالبان از این اقدامات ایجاد رعب و وحشت در میان مردم برای تبعیت از آنان میباشد.

این مقام محلی در ولایت فراه همچنان از عموم ارگانهای امنیتی خواهان این است تا یک عملیات نظامی سرتاسری در این ولسوالی راه اندازی کرده تا پس از این مردم خاک سفید شاهد چنین رویدادهایی نباشند.

این گفته ها در حالی است که طالبان برگزاری محاکم از سوی خود را اجرای قوانین شرعی و اسلامی عنوان میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *