دومین واحد پولیس 119در ولایت بلخ ایجاد شد

دومین واحد پولیس 119 به طور رسمی در چوکات فرماندهی پولیس ولایت بلخ ایجاد شد و قبل از این واحد پولیس 119 فقط در شهر کابل فعالیت داشته است.

به گزارش خبرگزاری خاورماینه، مسوولان امنیتی در ولایت بلخ گفته اند که با فعال شدن این واحد پولیس،  ارتباط میان مردم و نیروهای امنیتی بیشتر خواهد شد و شهروندان ولایت بلخ می‌توانند با دایر کردن شمار 119 از تلفن‌ همراه شان بطور رایگان به این مرکز  در تماس  شده و با نیرو های امنیتی همکاری کنند.

همایون عینی، رئیس پولیس 119 وزارت امور داخله کشور تاکید کرد که با ایجاد پولیس 119 در کابل تاکنون از صدها رویداد دل‌خراش تروریستی و آتش سوزی‌های خطر ناک جلوگیر شده و امید می‌رود که شهروندان  ولایت بلخ نیز از این وسیله استفاده کرده و با پولیس و نیروهای امنیتی همکاری‌های لازم را داشته باشند.

همچنین محمد ظاهر وحدت، معاون والی ولایت بلخ  در مراسم افتتاح پولیس 119 در ولایت بلخ،  گفت که شهروندان باید در مواقع اضطراری و زمانی که با خطر مواجه می‌شوند از این شماره استفاده کنند و نباید از این شماره سو استفاد شود.

از سوی هم پاسوال عبدالرحمان رحیمی، قومندان  امنیه بلخ می‌گوید که در حال حاضر تنها دارندگان سیم‌کارت شبکه مخابراتی افغان بیسم می‌توانند با پولیس 119 به تماس شوند.

وی گفت که قرار است امکاناتی فراهم شود تا مردم بتوانند از سایر شبکه‌های مخابراتی نیز با پولیس 119 در تماس شوند، در حال حاضر  واحد پولیس 119 تنها در ولایات کابل و بلخ آغاز به کار کرده اند.

مقام‌ها در وزارت داخله کشور گفتند که واحد پولیس119 به زودی در ولایت‌های هرات و قندهار تاسیس خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *