در صورت حمله به سوریه، مسکو طرح‌هایی دارد، سوریه تسلیم نخواهد شد

ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه مي‌گويد، مسکو طرح‌هاي خود را براي مقابله با حمله احتمالي امريکا به سوريه دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پوتين اين اظهارات را سه شنبه شب (۱۲ سنبله) در جريان مصاحبه با خبرگزاري آسوشيتد پرس و شبکه يک روسيه که روز چهارشنبه پخش شد، بيان کرد.

وي گفت: “اگر وضعيت به سمت استفاده از خشونت يا غير از آن پيش برود، ما در مورد اينکه چه کاري انجام دهيم و همچنين در مورد چگونگي انجام آن، ايده‌هاي خود را داريم، ما طرح‌هاي خود را داريم اما هنوز خيلي زود است که در مورد آنها صحبت کنيم.”

در همین حال، معاون وزیر امور خارجه سوریه گفته است که حتی در صورت احتمال وقوع جنگ جهانی سوم، دمشق در برابر تهدیدات اقدام نظامی به فرماندهی امریکا تسلیم نخواهد شد.

فیصل المقداد روز چهارشنبه (۱۳ سنبله) در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت که دولت سوریه به “هرگونه اقدامی” برای مقابله با تهاجم بالقوه خارجی دست خواهد زد.

وی بی آن که توضیح بیشتری بدهد افزود، “سوریه هر گونه اقدامی را برای مقابله با تهاجمات خارجی به کار خواهد بست، حتی در صورت احتمال وقوع جنگ جهانی سوم، دمشق موضع خود را تغییر نخواهد داد، هیچ شهروند سوری استقلال کشور خود را قربانی نخواهد کرد.”

المقداد تصریح کرد که دمشق در برابر حمله نظامی خارجی هم‌پیمانان خود را بسیج می‌کند.

اظهارات معاون وزیر امور خارجه سوریه پس از آن ایراد شد که باراک اوباما، رییس جمهور امریکا با ادعای استفاده از سلاح‌های شیمیایی در تلاش است تا برای صدور مجوز اقدام نظامی علیه سوریه نمایندگان کنگره را مجاب کند، بر پایه گزارش‌ها موضوع تهاجم نظامی علیه سوریه در دستور کار مجلس فرانسه نیز قرار دارد.

اين دو کشور همچنين مخالف هجمه فعلي امريکا و فرانسه براي حمله به سوريه بوده و وعده داده‌اند که هرگونه قطعنامه‌اي را که راه را براي اقدام نظامي هموار کند، وتو مي‌کنند.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *