حمله به یک دختر محجبه در فرانسه

دختر نوجوان در منطقه تراپس واقع در حومه پاریس به دلیل داشتن حجاب اسلامی مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در آخرين مورد از حملات خشونت آميز عليه مسلمانان در فرانسه، يک دختر نوجوان در نزديکي پاريس به دلیل داشتن حجاب هدف حمله قرار گرفته است.

اين حادثه زماني روي داد که دو مرد ظاهرا اروپايي به اين دختر ۱۶ ساله که خانه دوستش را در منطقه تراپس در حومه پاريس ترک مي کرد، حمله ور شدند.

قرباني گفت، اين مردان قبل از آن که وي را با تيغ مورد حمله قرار دهند، شعارهاي نژادپرستانه و توهين آميز عليه مسلمانان سردادند، اين درحالي بود که مهاجمان با آمدن فردي که براي مداخله وارد صحنه درگيري شد، سوار بر يک موتر متواري شدند.

اين دختر نوجوان که از ناحيه صورت و گلو دچار جراحات شده بود براي مداوا به شفاخانه منتقل شد، مانوئل والس، وزير کشور فرانسه با محکوم کردن اين حمله، خشم خود را از اين اقدام ابراز کرد.

والس در گفت و گو با شبکه تلويزيوني بي ام اف تي وي فرانسه گفت: من قويا این جديدترين مورد از تظاهر نفرت و عدم تحمل عليه مسلمانان را محکوم مي‌کنم.

وزير کشور فرانسه همچنين از شروع عمليات براي تحت تعقيب قرار دادن و مجازات عاملان اين اقدام خشونت آميز خبر داد، يک مرد ديگر نيز روز سه شنبه به دليل نوشتن شعارهاي اسلام هراسانه بر روي دیوارهای تعدادي از ساختمان‌ها در شهر آوينيون واقع در جنوب فرانسه بازداشت شد .

يک نظامي فرانسوي نيز در يازدهم اگوست به اتهام تلاش براي حمله به يک مسجد بازداشت شد .

در ماه جون، چندين زن مسلمان در آرژانتوي واقع در حومه پاريس به دليل داشتن حجاب اسلامي هدف حملات عوامل نژادپرستانه قرار گرفتند.

بنابر گزار‌ش‌ها، يکي از اين زنان که باردار بود به دليل اين حملات دچار سقط جنين شد.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *