259مرکز رای دهی به دلایل امنیتی باز نخواهد شد

کمیسیون مستقل انتخابات در کشور از عدم اطمینان دهی امنیتی  دو صد و پنجاه و نه مرکز رای دهی توسط مسئولان امنیتی در کشور خبر داده است و این موضوع را از چالشهای مهم در راستای بر گزاری انتخابات  در کشور دانستند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، کمیسیون مستقل انتخابات  هنوز هم انتظار دارد که ارگان های امنیتی،  امنیت تمام مراکز رأی دهی را که از سوی این کمیسیون مشخص شده، تأمین کنند.

رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات می گوید، نهاد های امنیتی گفته اند که از مجموع حدود هفت هزار مرکز رأی دهی، امنیت 259 مرکز را تأمین نمی توانند.

ضیا الحق امرخیل  رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل گفته است  این 259 مرکز از سوی آنها در ولایت های فراه ، هرات، غزنی، هلمند، زابل، بدخشان، سرپل، پروان، میدان وردک، کاپیسا، نورستان و کنر از قبل مشخص شده است.

رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات تاکید کرده که آماده گی را که نهاد های امنیتی در زمینه تأمین امنیت دیگر مراکز رأی دهی ابراز کرده اند روی کاغذ باقی نماند بلکه به گفتۀ او در این راستا باید گام های عملی برداشته شود.

قرار است دور سوم انتخابات ریاست جمهوری و شورا های ولایتی افغانستان طی سیزده سال گذشته در حمل سال 1393 برگزارشود اما در باره چگونگی های برگزاری این انتخابات نگرانی ها و ذهنیت های مختلف وجود دارد.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *