آماده سازی زنان برای حملات تروریستی در پاکستان

گروه شبه نظامیان در منطقه قبیله نشین پاکستان در تلاش آماده سازی زنان برقع پوش برای ایفای نقش های تروریستی است.

به گزارش خبر گزاری خاورمیانه، یک ویدئو که زنانی برقع پوش را در یک اردوگاه آموزشی نظامی در منطقه قبیله‌ای ‌نشین بی‌قانون پاکستان نشان می‌دهد این نگرانی را به وجود آورده که گروه‌های شبه نظامی در حال استخدام زنان برای ایفای نقش‌های تروریستی هستند.

به نوشته روزنامه نیشن، این فیلم یک دقیقه ‌ای پنج زن را نشان می‌دهد که در حال آموزش هستند تا از اسلحه‌های کلاشینکف و آر پی جی استفاده کنند.

یک بیرق آبی کم رنگ با یک هلال سفید نیز که در تصویر نشان داده می‌شود، نشان‌دهنده آن است که این زنان به حزب اسلامی ترکستان تعلق دارند، این حزب یک گروه تروریستی است که گمان می‌رود با طالبان رابطه داشته باشند.

گفته میشود که پیام عمده این ویدئو این است که زنان در اینجا در حال جنگیدن هستند، شما مردان کجایید؟ این راهی است برای اینکه آن مردان مسلمانی که در “جهاد” شرکت نمی‌کنند، فاقد ارزش بداند.

بیل روگیو، یک کارشناس تروریسم در بنیاد “دفاع از دموکراسی”که یک اندیشکده امریکایی است نیز گفت، نمایش زنان در نقش مبارز فعال، نشان‌دهنده تغییر در تبلیغات “جهادیون” است.

روگیو افزود: ما می‌دانیم که آنها برای زنان و کودکان اردوگاه‌های آموزشی عملیات انتحاری ترتیب داده‌اند، از سال 2010 تاکنون شش یا هفت حمله انتحاری توسط آنها در منطقه افغانستان- پاکستان صورت گرفته پیش از این، این حملات وجود نداشت.

تحریک طالبان، “LeJ” و “جنبش اسلامی ازبکستان” اردوگاه‌های آموزشی در وزیرستان پاکستان تاسیس کرده‌اند که برای تعلیم و آموزش بمب‌گذاران زن استفاده می‌شود.

اینگونه مشخص شده که “قاری ضیاء الرحمن”، یکی از رهبران طالبان و القاعده که از جانب آژانس‌های قبیله‌ای نشین “مهمند” و “باجور” پاکستان و در ولایت های افغانستان فعالیت می‌کند، بیشتر اردوگاه‌های آموزشی بمب‌گذاران انتحاری را به راه انداخته است.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *