جفای شورای ملی در حق مردم افغانستان

نمایندگان مردم در ولسی جرگه با تصویب نکردن «قانون تحصیلات عالی» جفای بزرگ در حق مردم افغانستان میکنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، اعضاي اتحاديه‌ی استادان پوهنتون‌هاي افغانستان با بیان این مطلب  از مسئولین دولت خواستند تا هرچه زودتر قانون تحصيلات عالي را تصويب و كميته ملي امتحانات كانكور را ايجاد نماید.

تاج محمد اكبر رييس اتحاديه استادان پوهنتون‌هاي افغانستان که در این نشست روز سه شنبه در کابل سخن می‌گفت، افزود: با گذشت هفت سال تا کنون قانون تحصيلات عالي  توسط نهادهاي مسئول  به بهانه‌هاي متفاوت تصويب نگرديده و اين امر سبب ايجاد مشكلات جدي در نهادهاي تحصيلي وزارت تحصلات عالي گرديده است.

به باور وی، ظرف ده سال گذشته نه تنها در راستای بهبود کیفیت و معیاری سازی نظام تحصیلات عالی کشور کار بنیادی صورت نگرفته بلکه وضعيت تحصيلات عالي نسبت به ده‌ها سال گذشته بدتر شده است، به باور برخی از اعضای این کمیته شورای ملی بخاطر دو واژه «دانشگاه» و «پوهنتون» وقت راضایع ساخته اند و از بحث های اساسی دور مانده اند.

همزمان با این موضوع تقلب در کانکور نیز از چالش دیگری است که اعضای اتحادیه پوهنتون‌های افغانستان، از گسترش آن ابراز نگرانی کردند، به گفته‌ی پوهنمل ايمل، در نشستي  كه با رييس جمهور کرزی داشته اند وي تقلب در امتحان كانكور سال گذشته را پذيرفته اما به گفته ی وی رییس جمهور کرزی از آنان خواسته تا موضوع را بيشتر دامن نزنند به این دلیل که رسیدگی به آن دشوار است.

گفتنیست اتحاديه‌ی استادان پوهنتون‌هاي افغانستان در اين اواخر به هدف جلوگيري از بي‌عدالتي و اصلاح امور تحصيلی کشور  در حالي به فعاليت آغاز کرده كه در سال جاري استادان و محصلان پوهنتون‌هاي مختلف كشور در اعتراض به مشكلاتي كه در سيستم نظام تحصيلات عالي عنوان شده چندین بار دست به تحصن و اعتراض زده اند.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *